ludogorets servet qkub piotrovski
Снимка: facebook.com/pfcludogorets1945
-
-

Лудогорец загуби от Сервет с 0:1 у дома и отпадна от турнира за Лигата на конференциите. Орлите опитаха да стигнат до благоприятен резултат, създадоха положения, но не можаха да реализират попадение.

Срещата започна по мечтан начин за Сервет, като швейцарците излязоха напред в резултата още в шестата минута. Клод Гонзалвеш допусна изключително груба грешка при изнасянето на топката и я подари на Тимоти Коня, котйо навлезе в наказателното поле и елегантно я плъзна между краката на Серджио Падт за 0:1.

В 11-ата минута Бърнард Текпетей проби отдясно и навлезе в наказателното поле, стигна до аутлинията, откъдето върна назад към Сон, който стреля от точката на дузпата с удобния си десен крак, но покрай вратата на Жереми Фрик. При паса на Текпетей останаха съмнения дали топката не напусна очертанията на терена, така че потенциален гол щеше да бъде разгледан с ВАР.

В 20-ата минута Лудогорец стигна до нова добра ситуация за изравняване на резултата. Кайо Видал получи дълъг диагонален пас на лявото крило и отигра с едно докосване с глава, бранител на Сервет не успя да изчисти и прати топката на крака на Бърнард Текпетей, който стреля мощно от воле, но бе блокиран, а след двоен рикошет топката излезе в аут.

Гостите от Швейцария отговориха на натиска на Лудогорец и в 22-рата минута се стигна до нелоша ситуация за Сервет, след като Тео Манин пое топката пред наказателното поле и стреля от около 20 метра, но в ръцете на Падт. В 24-ата минута Алекси Антунес шутира от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай вратата на Лудогорец.

В 28-ата минута Сон елегантно пусна към Кайо Видал на левия фланг, бразилецът центрира към наказателното поле, където на около 10 метра от вратата Квадво Дуа засече от воле, но от доста неудобна позиция, като ударът не бе никак лош и топката премина вдясно от вратата на Сервет Женева.

В 38-ата минута Кайо Видал напредна отляво и пробва късмета си от далечна дистанция, като отправи удар с десния крак към близкия десен ъгъл, но не успя да вкара достатъчно сила в изпълнението си и топката се озова право в ръцете на вратаря Жереми Фрик.

Лудогорец стартира силно втората част и можеше да изравни в 50-ата минута. Бърнард Текпетей центрира от корнер и намери непокрития Квадво Дуа, който обаче не се справи и стреля право в тялото на вратаря, който изпита колебания и се стигна до добавка на Ноа Сонко Сундберг с ножичен удар, но уловен.

В 53-ата минута се стигна до ново изключително чисто положение на сметката на „орлите“, след като Аслак Фон Витри проби отдясно и центрира за Кайо Видал, който от непосредствена близост успя да нанесе удар от вратарското поле, но стражът на Сервет изби в нов ъглов удар.

В следващите минути темпото на игра спадна, макар Лудогорец да имаше някои добри атаки. В 70-ата минута Кайо Видал пропусна златна възможност да изравни резултата. Лявото крило на „орлите“ получи извеждащо подаване и се оказа очи в очи с вратаря, но стражът на швейцарците улови.

В 77-ата минута Якуб Пьотровски си изкара жълт картон, който бе трети за него в Лигата на конференциите през настоящия сезон, което означава, че той ще бъде наказан за един мач.

В 80-ата минута Алекси Антунес получи топката и напредна отдясно, приближи се до наказателното поле на Лудогорец и нанесе удар от около 20 метра, но много над вратата, пазена от Серджио Падт.

Българският шампион „натика“ Сервет в собствената му половина в заключителните минути от срещата, като създаде няколко интересни атаки, но само толкова.