Лудогорец изпусна Ференцварош в 95-ата минута, но е в Европа и след Нова година

0
-
-

Лудогорец е на 1/16-финалите в турнира Лига Европа! „Орлите“ си осигуриха участие в надпреварата и след Нова година, след като днес завършиха наравно с Ференцварош. На стадион „Лудогорец Арена“, родният шампион стигна до точка, която му бе напълно достатъчна, за да се класира. Разградчани изпуснаха драматично победата, след като гостите изравниха в 95-ата минута, а последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

В 20-ата минута Ференцварош поискаха дузпа за игра с ръка на Сисиньо. Главният съдия обаче прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка.

Лудогорец повече 240 секунди по-късно. Марселиньо изведе Лукоки сам срещу вратаря, когото холандецът технично прехвърли за 1:0.

В 37-ата минута гостите по чудо не изравниха. След центриране от корнер, топката стигна до Фримпонг. Той стреля  от границата на вратарското поле, но топката разтресе лявата греда.

В 68-ата минута Ференцварош направи нов сериозен пропуск. Исаел получи силен пас по земя успоредно на голлинията, но не успя да насочи топката във вратата от близко разстояние.

Минутка преди края Нгуен стреля опасно от наказателното поле, но Пламен Илиев улови.

В ответната атака Чибота изведе Марелиньо сам срещу вратаря. Бразилецът копна над стража, но играч на гостите изчисти пред голлинията.

В 5-ата минута на продължението Ференцварош изравни. След остро центриране отляво, Сихневич засече неспасяемо с глава за 1:1. За повече обаче унгарците нямаха нито сили, нито време.