Лудогорец изпусна Базел (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец започна участието си в групите на Шампионска лига с равенство. Родният шампион завърши визитата си на Базел при резултат 1:1. „Орлите“ определено могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като 10 минути преди края на мача водиха в резултата. Неубедително изява на Владо Стоянов, обаче позволи на домакините да се доберат до точката.

Домакините можеха да поведат още във втората минута. Бярнасон бе изведен в наказателното поле, но не успя да прехвърли Владо Стоянов, който улови безпроблемно. Лудогорец отговори с изстрел на Кафу, който обаче не намери очертанията на вратата. В 6-ата минута Базел като по чудо не откри резултата. Биркир Бярнасон центрира, Ренато Щефен отигра триково, но Йордан Минев изби пред голлинията. В следващите минути играта се поуспокои, като двамата вратари нямаха много работа. Вандерсон нанесе удар от изключително малък ъгъл, като Вацлик не бе затруднен в тази ситуация. Швейцарците отвърнаха с удар с глава на Марк Янко, който премина до дясната греда на Стоянов. Именно нападателят на Базел получи контузия и в 40-ата минута бе принудително заменен от Сейду Думбия. В последната минута на полувремето Бярнасон осъществи опасен пробив, но в крайна сметката топката му бе отнета пред наказателното поле на Лудогорец. Българите организираха скоростна контра, при която Кафу получи топката. Той финтира Марек Сухи и с прецизен удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата на Томаш Вацлик.

В началото на втората част изключително опасен изстрел на Думбия бе блокиран от Паломино. Отново нападателят на Базел пробва и удар с глава, но право в ръцете на Стоянов. Ренато Щефен нахлу в наказателното поле на Лудогорец, след груба грешка в защитата на българския тим. Той центрира успоредно на голлинията, но Натанаел с ключова намеса предотврати по-сериозни неприятности. След центриране от фаул Едер Баланта засече с глава, но над напречната греда. В 78-ата минута футболистите на Базел поискаха дузпа за съприкосновение между Щефен и Минев. Главният рефер обаче правилно не посочи бялата точка. 120 секунди по-късно швейцарците изравниха. След центриране отдясно Владо Стоянов се намеси неубедително. Той изчисти към Щефен, който от въздуха възстанови равенството. В 3-ата минута на добавеното време Бярнасон можеше и да направи пълен обрат, но от границата на наказателното поле стреля много неточно.

Състав на Базел: 1. Томаш Вацлик, 5. Михаел Ланг, 23. Едер Баланта, 3. Адама Траоре, 34. Таулант Джака, 7. Лука Дзуфи (70 – 15. Александер Франсон), 8. Биркир Бярнасон, 10. Матиас Делгадо (к) (82′ – 39. Давиде Кала), 11. Ренато Щефен – ж.к., 21. Марк Янко (40′ – 88. Сейду Думбия)

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Луис Паломино, 6. Натанаел (80′ – 77. Витиня), 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков (к) (90′ – 8. Лукас Саша), 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – ж.к. (85′ – 32. Игор Пластун), 22. Джонатан Кафу

Снимка: UEFA.com