Лудогорец е шампион за 11-и пореден път! „Орлите“ недостижими след бой по Славия (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец е шампион на България за 11-и пореден път! „Орлите“ победиха Славия като домакини с 4:1 в първи мач за двата отбора от плейофната фаза на Първа лига. Със спечелените 3 точки разградчани вече са недостижими на върха в класирането.

Лудогорец поведе в 14-ата минута. Доминик Янков центрира остро от корнер. Гьоко Зайков опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката в собствената си мрежа за 1:0.

Само 120 секунди по-късно „орлите“ удвоиха аванса си. Текпетей овладя на границата на наказателното поле, влезе в него и с мощен шут в близкия ъгъл не остави шанс за реакция на Вуцов за 2:0.

В 22-ата минута Лудогорец оформи класиката в резултата. Бърнард Текпетей проби мощно отдясно, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. От границата на вратарското поле пък Матиас Тисера бе безкомпромисен за 3:0.

В 54-ата минута Лудогорец стигна до четвърто попадение. Рик изведе Текпетей сам срещу вратаря. Последният преодоля Вуцов и, макар и от неголям ъгъл, прати топката в опразнената вратата за 4:0.

В 78-ата минута Славия намали изоставането си. Мартин Петков изведе отлично Йон Бакеро сам срещу вратаря. Синът на легендата на Барселона Хосе Бакеро пък с прецизен удар покрай Падт направи 4:1.

5 минути преди края на редовното време Спас Делев можеше да се разпише с топовен изстрел от въздуха. Вуцов обаче с чудесен рефлекс успя да избие.