Лудогорец би Нефтохимик и остави „шейховете“ последни (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец победи Нефтохимик в мач от IX кръг на Първа професионална лига. „Шейховете“ загубиха гостуването си в Разград с 1:3. Със спечелените 3 точки „орлите“ излязоха на втора място във временното класиране, на 4 от първия Левски, но и с мач по-малко. „Шейховете“ пък вече са на последната 14-а позиция, с актив от едва 4 точки, колкото има и 13-ят Монтана.

В началните минути играта бе равностойна, като дори Нефтохимик организира няколко опасни слизания към вратата на домакините. Воденият от Георги Дерменджиев тим, обаче за пореден път показа висока класа и още при първата си сносна атака поведе. Лукас Саша центрира в наказателното поле, Кешеру отклони с глава към Вандерсон, който с удар по диагонала не остави никакви шансове на Янко Георгиев.  Мощен изстрел на Лукас Саша пък премина над напречната греда. Опасен шут на Кафу бе блокиран от Костадин Велков. Страхотен удар на Натанаел извън наказателното поле пък разтресе напречната греда. Нов топовен шут на Саша мина до десния стълб на Янко Георгиев. В 44-ата минута Джонатан Кафу остана сам срещу вратаря, но стреля стреля в аут.

Втората част започна вихрено за Нефтохимик. Не бяха минали 120 секунди игра, когато Вълчанов намери Николай Дюлгеров, който пък със силен изстрел от дъгата на наказателното поле матира Владислав Стоянов за 1:1. След попадението тимът от Разград наложи сериозен натиск над своя съперник. Това даде резултат в 56-ата минута, когато Лукас Саша с топовен удар по диагонала възстанови аванса на домакините. Марселиньо можеше да реши крайния победител след час игра, но изстрелът му от фаул бе уловен от Янко Георгиев. В 70-ата минута обаче, Клаудио Кешеру уби интригата в мача. Той бе отлично от , стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в лявата греда и влетя за трети път в мрежата на бургазлии. Кишада можеше да вкара и четвърто попадение, но от близко не намери очертанията на вратата. Саша също имаше възможност за нов гол, но Янко Георгиев улови удара му по земя. Стражът на Нефтохимик направи фантастично спасяване и след изстрел с глава на Джоди Лукоки. Венцислав Христов пък можеше да върне едно попадение, но Владислав Стоянов изби в корнер. Секунди след тази ситуация отново бившият таран на Левски имаше възможност да се разпише, но отново вратарят на Лудогорец бе на мястото си. Емануил Манев затрудни максимално Владо Стоянов с удар от далечно разстояние, но все пак стражът се разтегна и изби в ъглов.

Състав на Лудогорец: Вл. Стоянов, Натанаел, Иг. Пластун, Х. Паломино, Л. Саша, Св. Дяков (46′ – Кишада), Г. Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон (71′ – Дж. Лукоки), Дж. Кафу (80′ – В. Мисиджан), Кл. Кешеру

Резерви: М. Борян, Г. Терзиев, А. Анисе, В. Мисиджан, Дж. Лукоки, К. Моци, Кишада

Състав на Нефтохимик: Я. Георгиев, В. Хомей, К. Велков, Анг. Грънчов, И. Малинов, Й. Йорданов, Н. Дюлгеров, М. Огнянов (59′ – Ем. Манев), Р. Руменов (46′ – Ст. Маламов), Ив. Вълчанов (77′- В. Христов), К. Хазуров

Резерви: Ст. Колев, М. Ранджелович, М. Орачев, Ем. Манев, Ст. Маламов, В. Христов, Ж. Петков

Ж.К.: Ив. Вълчанов, И. Малинов, Н. Дюлгеров, В. Хомей (Нефтохимик)