Левски загря за ЦСКА-София с бой по Дунав (ВИДЕО)

0

Левски победи втория в класирането Дунав (Русе). Възпитаниците на Любко Петрович се наложиха с 2:0 на своя стадион „Георги Аспарухов“. По този начин те загряха за дербито с ЦСКА-София през следващия кръг. В него пък „сините“ ще влязат със 7 поредни победи за първенство, което пък е любимото число на всички привърженици на тима от „Герена“. Освен всичко останало, Левски дръпна и на върха в класирането, като аванса пред днешния съперник е вече 6 точки.

Първата опасност в мача бе в 4-ата минута. Антон Огнянов навлезе в наказателното поле и стреля, но над вратата на Йоргачевич. Левски отговори с изстрел на Адениджи, който обаче не намери очертанията на вратата. Аниете пък шутира от фаул, но много неточно. В 20-ата минута гостите имаха отлична възможност да поведат. Огнянов бе изведен сам срещу Йоргачевич, но стражът отрази удара на нападателя. 120 секунди по-късно Левски излезе напред в резултата. Роман Прохазка стреля извън наказателното поле. Топката рикошира в крака на Диян Димов и попадна у Георги Костадинов, а останалият сам срещу вратаря полузащитник на „сините“ хладнокръвно реализира. Прохазка се намеси решително в 34-ата минута, чистейки центриране отдясно пред крака на Мирослав Будинов, който щеше да засече на метър пред голлинията. Диян Димов пък пробва удар от далечно разстояние, но в аут. Отново той, в даденото от съдията продължение, стреля от още по-далеч, като топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 56-ата минута Левски нанесе втори удар по своя съперник. Антонио Аниете центрира от фаул в наказателното поле, където Георги Костадинов се извиси над всички и с глава насочи топката в мрежата на Луков за 2:0. Веднага след това домакините можеха да направят аванса си класически, но изстрел на Бурабия бе избит в корнер от Луков. Малко по-късно гостите можеха да се върнат в мача. Страхотна намеса на Йоргачевич, обаче запази преднината от два гола за неговия отбор. Той отрази удар на останалия сам срещу него Мирослав Будинов. В 80-ата минута Хеан Деза, който се бе появил в игра малко по-рано, отправи хубав изстрел, но Луков улови. Силен удар извън наказателното поле на Антон Огнянов премина встрани от вратата. В последната минута мощен шут на Нар бе отразен от вратаря на Дунав.

Състав на Левски: Б. Йоргачевич, В. Минев, Д. Пиргов, Ал. Др. Александров, Р. Прохазка, Г. Костадинов, Фр. Нар, Де Нойер (90′ – С. Сандберг), Б. Краев (53′- М. Бурабия), Ант. Аниете (77′ – Х. Деза), Б. Адениджи

Резерви: Ив. Чворович, С. Сандберг, В. Генев, М. Бурабия, Ил. Мицански, Г. Иванов, Х. Деза

Състав на Дунав: М. Луков, Иск. Джалилов, П. Патев, М. Милчев, Ат. Атанасов, Д. Димов, Ив. Раденцов (82′ – Сп. Георгиев), Юл. Ненов (57′ – Бр. Костадинов), Ант. Огнянов, В. Шопов (64′ – Н. Колев), М. Будинов

Резерви: Ст. Антонов, Н. Давронов, Бр. Костадинов, Св. Читаков, Н. Колев, Сп. Георгиев, М. Петков

Ж.К.: Г. Костадинов (Левски); М. Милчев, П. Патев (Дунав)