Лудогорец-3 писа 6-ца на дубъла на Дунав

0
ludogorets 3 2023

Лудогорец III (Разград) надигра у дома Дунав II (Русе) с 6:1 в отложена среща от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Захари Сираков премахна интригата още в началото за малко повече от четвърт час.

Константин Димитров подаде и Петър Кирев откри резултата само след 120 секунди игра. Капитанът Димитър Иванов удвои в 8-ата минута след асистенция на Кристиян Николов. След още толкова време, русенския страж спаси опасен удар от фаул на Симеон Шишков. В 20-ата минута обаче Николай Николов завърши с попадение самостоятелен пробив – 3:0. Четвърт час по-късно Константин Димитров и Петър Кирев повториха успешно взаимодействието си от първия гол и стана 4:0. Кирев пропусна да запише хеттрик в 43-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря. В 53-ата влезлия като резерва Александър Маринов пък подаде за второто попадение на Николай Николов. Гостите реализираха своя гол в 60-ата минута. Вратарят на Дунав предотврати сериозна опасност в 72-ата минута, когато Кристиян Николов се измъкна очи в очи с него. Маринов фиксира окончателното 6:1 в 86-ата минута, когато получи топката от влезлия като резерва Никола Тодоров.