Левски отново с 2:2 след 11 поредни мача без равенство! Бразилец е „синият“ маратонец

0
krumovgrad levski velton

Левски завърши при равенство 2:2 в гостуването на Крумовград в 9-ия кръг на Първа лига. Преди това в 11 поредни двубоя за първенство сините не бяха печелили само една точка – или побеждаваха, или губеха. Любопитното е, че последното равенство на столичани отново бе при числово изражение 2:2. Това се случи на 14 май тази година при визитата на ЦСКА 1948 в Бистрица в плейофната фаза на миналия сезон.

Уелтън и Джавад ел Джемили са единствените футболисти на сините, които са взели участие във всички осем двубоя от началото на сезона. Левски трябва да изиграе още един отложен двубой – с Арда в Кърджали. Бразилецът е и маратонецът с 645 минути на терена, докато испанецът с марокански корени е с шест по-малко.

Крумовград бе 69-ият различен клуб, с който Левски се срещна в елита.

Левски затвърди тенденцията, че когато тимът допусне две попадения във вратата си, не успява да стигне до победата. Преди това при 2 инкасирани гола столичани загубиха – 1:2 от ЦСКА 1948 на „Герена“ и 1:2 от Локо Пловдив на „Лаута“. Сега това се повтори и срещу Крумовград, но сините взеха една точка от визитата си в Коматево.

Столичани за първи път допуснаха попадения в средата на двете полувремена. Първо Димитър Тонев вкара в мрежата на Пламен Андреев в 21-вата минута, а Алекс Колев я порази в 75-ата. От началото на сезона Левски е инкасирал 7 гола, като пет от тях са при гостувания. По два са допуснати в заключителните минути на всяка от частите.

Левски вкара гол и в осмия си мач от първенството. До момента тимът на Николай Костов не е завършвал двубой, без да е отбелязал попадение. От началото на сезона сините са реализирали 17 гола – 11 като домакин и шест при гостуванията си./ „Тема спорт“