0
ludogorets 3 2023
-
-

Лудогорец III загуби с 1:3 от Черноморец (Балчик) в мач от XXVII кръг на първенството на Североизточна Трета лига. Двата отбора премериха сили на стадион „Гнездо на орли“ в Разград.

Срещата започна добре за момчетата на Захари Сираков, които още в 3-та минута създадоха нпарежение пред вратата на съперника. Валентин Цветанов проби добре по фланга и намери Тончо Георгиев, който стреля, но край гредата. В 30-та минута бърза контраатака, при която четирима в зелено бяха срещу двама от състава на гостите, Йоан Йорданов стреля на сантиметри от гредата. В 30-та минута талантите на Шампионите откриха резултата. Голът падна, след като разградчани пресираха съперника в неговата половина и отнеха топката, а Димитър Иванов намери Йоан Йорданов, който завърши точно за 1:0. В 38-та минута Черноморец изравни. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта в 55-та минута разградчани бяха близо до втори гол. Петър Кирев пусна добре по тревата, а Тончо Георгиев засече, но стража на съперника спаси. В 58-та минута Черноморец поведе с 1:2 след корнер. В 77-та минута Тончо Георгиев излезе сам срещу вратаря, но пропусна. В 90-та минута гостите стигнаха до попадение за крайното 1:3.

Доволен съм от момчетата, защото играха добре. Единствено резултатът не ми харесва. Бяхме по-добрият отбор и пропуснахме много отлични ситуации за попадение, с които, при повече точност, можеше да затворим мача и да го спечелим. Жалко, че допуснахме през второто полувреме два гола от статични положения. През първото попадението на съперника падна след наша грешка в отбрана, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на срещата.

Академик Свищов с нова важна придобивка(СНИМКИ)