Локо (Сф) живна с победа над Пирин (Бл), фамозен гол украси успеха (ВИДЕО)

0
lokomotiv sofiq otbor
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Локомотив (Сф) победи Пирин (Бл) в мач от IV кръг на efbet Лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ домакините се наложиха с 2:0. По този начин възпитаниците на Стойчо Стоев живнаха, след като в предния кръг загубиха с катастрофалното 0:6 от Левски.

В 8-ата минута Ивайло Найденов центрира отдясно. Калоян Кръстев засече с глава пред вратараското поле. Максим Ковальов обаче първо изби, а след това и улови топката.

В 16-ата минута Ивайло Найденов проби отдясно и намери на добра позиция Карлос Франса, който обаче стреля доста неточно.

В 41-ата Симеон Александров шутира от дистанция, без обаче да затрудни Александър Любенов.

Локомотив поведе в 3-ата минута на даденото продължение. Калоян Кръстев стреля неособено от ъгъла на наказателното поле. Максим Ковальов обаче не успя да улови. Пръв до топката стигна Галин Минков, след което бе фаулиран от вратаря на гостите и Владимир Вълков отсъди дузпа. От бялата точка Красимир Станоев бе безапелационен за 1:0. Голмайсторът не се зарадва на попадението, показвайки уважение към бившия си отбор.

120 секунди по-късно Карлос Франса засече с глава центриране отдясно. Този път обаче Ковальов улови без затруднения.

В 49-ата минута Карлос Франса проби отляво, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. Калоян Кръстев шутира от движение, но покрай вратата.

В 67-ата минута сантиметри не достигнаха на Калоян Кръстев да засече пас отдясно в опразнената врата.

120 секунди след това Диого Тешейра нанесе силен удар от границата на наказателното поле. Ковальов обаче плонжира и изби.

В 73-ата минута Пирин по чудо не изравни. Симеон Александров мина между двама съперници, преодоля и Любенов, след което от границата на вратарското не успя да улучи опразнената врата, стреляйки над напречната греда.

3 минути по-късно Карлос Франса бе изведен сам срещу Ковальов и технично го прехвърли, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 82-ата минута „железничарите“ сложиха точка на спора с фамозно попадение. Карлос Франса с изключителен удар от фал от 30-ина метра порази горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 88-ата минута Ковальов успя да избие изстрел на Карлос Франса от границата на наказателното поле в корнер.

В даденото продължение удар с глава на Димитър Митков бе уловен без проблеми от вратаря на гостите.