Локо (Сф) повали Левски в 90-ата минута със спорен гол! „Сините“ дадоха свидна жертва преди ЦСКА-София (ВИДЕО)

0

Локомотив (Сф) победи Левски в мач от Х кръг на Първа лига. На стадиона в „Надежда“ домакините се наложиха драматично с 3:2, като голът на успеха падна в 90-ата минута и падна, след като имаше игра с ръка на Кацаров.

Локомотив започна ударно и поведе още в 8-ата минута. Пламен Андреев не боксира добре центриране от корнер. Топката стигна до Красимир Милошев, който стреля от границата на наказателното поле. Кълбото рикошира в крака на Георги Миланов и влетя в мрежата за 1:0.

Освен попадението. Левски получи и друг тежък удар в ситуацията. След като Андреев боксира топката, Ноа Сонко Сундберг стъпи върху крака му и получи контузия в глезена, който бе превързан с лед. Скоро след това стълбът в „синята“ защита бе откаран с линейка към болница. Така участието на един от най-важните футболисти на Левски в дербито срещу ЦСКА-София следващия кръг е под сериозна въпросителна.

В 14-ата минута Локомотив по чудо не удвои аванса си. С малко късмет топката стигна във вратарското поле до Димитър Митков, който стреля незабавно. Пламен Андреев обаче някак успя да избие и да предотврати второ попадение във вратата си.

Левски реагира много бързо и в 18-ата минута изравни. Георги Миланов изпълни великолепно фал от около 25 метра, като топката „облиза“ лявата греда от вътрешната й страна и спря в мрежата за 1:1.

180 секунди по-късно „сините“ можеха да осъществят пълен обрат. Георги Миланов центрира отдясно. Филип Кръстев засече с глава до точката за изпълнение на дузпа. Топката се чукна леко от външната страна на десния страничен стълб и излезе в аут.

В 36-ата минута Антонио Вутов стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира във Ван дер Каап и се вдигна. Това бе на път да заблуди плонжиралия вече Пламен Андреев, който все пак успя с дясната си ръка да избие.

240 секунди след това Филип Кръстев много технично се освободи пред наказателното поле от Славчев и Кацаров, след което стреля с левия крак. Любенов обаче улови сигурно.

В 50-ата минута Галчев центрира отляво. Роналдо засече с глава, но покрай лявата греда.

120 секунди след това Локомотив отново поведе. Андриан Краев позволи лековато топката да му бъде отнета от Милошев, който моментално шутира от около 25 метра. Андреев не се намеси убедително, успя да докосне кълбото, което обаче се чукна в дясната греда и влезе във вратата за 2:1.

В 72-ата минута Левски организира скоростна контра. В края й удар на Филип Кръстев се превърна в пас за Уелтън, който с гърди от непосредствена близост прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

120 секунди по-късно обаче „сините“ изравниха. Патрик-Габриел Галчев направи самостоятелен проби и прекрасен изстрел от сериозна дистанция направи безпомощен Любенов за 2:2. Защитникът не се зарадва на изключителното си попадение, демонстрирайки уважение към „железничарите“, през чиято школа е преминал.

Локомотив стигна до победата в 90-ата минута с гол, изграден от юноши на Левски. Ивайло Найденов получи в наказателното поле и даде успореден пас. Илия Димитров пък засече отблизо на шпагат за 3:2. Попадението бе спорно зачетено, след като самият Железов трябваше да разгледа повторения на ситуацията. В зародиша на атаката Кацаров игра с ръка, което обаче бе пренебрегнато от главният съдия.