Локо (Сф) – Локо (Пд) за сефте на „Надежда“ след повече от 6 години

0

Последният мач между Локомотив София и Локомотив Пловдив на стадиона в „Надежда“ пак бе за Купата на България, както ще е и сега. БФС разреши червено-черните да приемат смърфовете на своето съоръжение, въпреки че то все още няма осветление. Наредбата за купата обаче го позволява. Двата тима вече играха през сезона. Локо Сф би Локо Пд с 1:0 на „Арена Царско село“ през лятото.

На 4 март 2015 година, два месеца и половина преди да бъде отнет лицензът на столичните железничари, те приеха черно-белите в четвъртфинал реванш за купата, припомня „Тема спорт“. Първата среща на „Лаута“ бе спечелена от домакините с 2:1. Те повториха резултата и в „Надежда“. На полуфиналите обаче отпаднаха от Черно море. Локо Сф пък спечели бронзовите медали в края на кампанията в елита, но след това пропадна до четвърта дивизия.

Така след 6 години и половина двата Локомотив-а отново ще кръстосат шпаги в „Надежда“, и то пак за купата. В първенството дербито в столицата, през сезона 2014/15, завърши с успех за домакините с 2:0 след голове на Романов и Шехуди. Мачът се игра на 15 септември 2014-а.

Днес, шест години и половина по-късно, единственият, играл в последната среща на 5 март 2015-а и от двата отбора, е Бирсент Карагарен. Той обаче е сменен на почивката от Радослав Димитров.

Локо Пд повежда тогава с гол на Ласиман в 32-ата минута. За да отстрани съперника, Локо Сф трябва да вкара поне още две попадение, за да прати срещата в продължения. Централният защитник Траян Траянов реализира за 1:1 малко преди края на първото полувреме и дава надежда на водения от Димитър Васев тим, но в началото на второто Спас Делев слага край на амбициите на столичани за класиране на полуфиналите.

Локо Пловдив тогава е воден от Христо Колеб-Бащата. В края на сезона смърфовете завършват на незавидното 10-о място от 12 отбора, точно над чертата на изпадащите. Така че въпросният сезон 2014/15 едва ли навява приятни спомени и на двата отбора.