Локо (Пд) се озори с 10 от Етър, но грабна трите точки и удържа върха (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv cska evandro
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) продължава с победния си ход в efbet Лига. „Смърфовете“ се наложиха с 1:0 като гости на Етър. По този начин възпитаниците на Александър Томаш събраха 25 точки и продължават да са еднолични лидери в първенството. За успеха помогна и фактът, че при резултат 0:0 през първото полувреме „виолетовите“ останаха с човек по-малко, след като Мариян Иванов получи директен червен картон, след намесата на ВАР.

В 5-ата минута Николай Янков изведе Кольо Станев на добра позиция, но ударът на крилото мина встрани от вратата на Динко Хоркаш. Три минути по-късно Джовани Бариани отправи първия точен изстрел в срещата, но той не затрудни Мартин Величков.

В 20-ата минута се откри най-добрата възможност за Локомотив в срещата. След хубаво разиграване топката стигна до Димитър Илиев, който реши да преодолява Величков технично, но ударът му не намери вратата.

Шест минути по-късно Георги Минчев бе изведен един на един с Мариян Иванов, който го фаулира. Първоначално Ивайло Ненков даде само жълт картон на защитника, но след намесата на ВАР капитанът на Етър получи директен червен картон.

От прекия свободен удар последва добро изпълнение на Георги Минчев, но топката мина на няколко сантиметра от дясната странична греда на вратата на „виолетовите“.

В 33-ата минута Бабакар Дион центрира отдясно и намери Евандро, чийто изстрел мина над напречната греда.

Локомотив поведе в 7-ата минута на даденото 4-минутно продължение. Отлична контраатака стигна до Евандро, който с изключително премерен удар от границата на наказателното поле прати топката от вътрешната страна на дясната греда за 0:1. Освен за сериозно надвишеното минимално добавено време, домакините имаха претенции и за извършено нарушение срещу Валери Христов. Главният съдия Ивайло Ненков и ВАР-арбитрите обаче не видяха нищо нередно и попадението бе зачетено.

В 57-ата минута Евандро подаде в наказателното поле към Дион, който отблизо прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на първия при паса към него.

В ответната атака Валери Христов засече с глава центриране в наказателното поле. Хоркаш обаче изби в корнер.

В 71-ата минута удар на Джовани рикошира и стигна на границата на вратарското поле до Бабакар Дион, който с левия крак прати топката в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада.

240 секунди по-късно Джовани влезе в наказателното поле и стреля. Получи се двоен рикошет и топката се насочи към долния десен ъгъл на вратата. Величков успя да докосне кълбото, което рикошира в дясната греда и след това бе уловено от стража.

Почти веднага след това Етър можеше да изравни. Кольо Станев нахлу вдясно в наказателното поле и даде успореден пас. Димо Бакалов успя да засече отблизо, но от неудобна позиция я прати над вратата.

В 84-ата минута Мартин Моран свали с глава центриране в наказателното поле. Ударът на Мартин Тошев от вратарското поле обаче бе блокиран от Хоркаш.

180 секунди след това Минчев бе изведен в наказателното поле. Нападателя прехвърли Величков, но и вратата.