0
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Локомотив (Пловдив) победи Етър в мач от XXIV кръг на Първа лига. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 3:0. По този начин „черно-белите“ събраха 44 точки, колкото има и четвъртият в класирането – Левски, който обаче е с мач по-малко.

В 19-ата минута Мартин Райнов изведе на отлична позиция Мичи Нтело, който обаче стреля във вратаря. В ситуацията бе маркирана и засада.

в 24-ата минута Кольо Станев проби отдясно и даде пас около точката за изпълнение на дузпа. Ивайло Димитров засече от движение, но изключително неточно.

Локомотив откри резултата в 31-ата минута. Мартин Величков не изби добре центриране от корнер. Топката стигна пред наказателното поле до Бабакар Дион, чийто шут обаче срещна напречната греда.

Локомотив поведе след час игра. Мичи Нтело получи вляво в наказателното поле, след което веднага даде успореден пас. Димитър Илиев пък засече пред вратарското поле за 1:0.

В 78-ата минута Локомотив сложи точка на спора. Мичи Нтело получи в наказателното поле, преодоля последователно Георги Александров и Мартин Величков, след което от границата на вратарското поле прати топката в мрежата за 2:0.

В 3-ата минута на добавеното време Локомотив оформи класиката в резултата. Ангел Лясков преодоля няколко футболисти на съперника и от ъгъла на вратарското поле не остави шанс за реакция на Величков, оформяйки крайното 3:0.