0
lokomotiv mezdra sablekalnya
-
-

Локомотив (Мездра) излъга тима на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 в дербито на кръга в Трета лига. Двата отбора са съответно втори и трети във временното класиране на Северозападната Трета лига, като преди днешния сблъсък бяха разделени от едва две точки.

В 4-ата минута много опасен удар на Иван Аспарухов премина покрай вратата на Локо (ГО). Гостите отговориха с много сериозна атака в 12-ата минута. Байдаков излезе очи в очи с вратаря на Локомотив Мездра, но стражът се намеси. Впоследствие се оказа, че е имало засада в момента на подаването.

В 30-ата минута Даниел-Виктор Кънчев проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят на домакините се намеси безупречно. Първото полувреме завърши с удар на Кънчев високо над вратата.
В 49-ата минута гостите от Горна Оряховица искаха втори жълт картон за Гроздан Иванов и то с основание, но главният съдия подмина техните претенции. Малко след това наставникът на Локомотив Мездра предприе смяна, изваждайки Гроздан Иванов от игра. В 55-ата минута Ваньо Иванов влезе в наказателното поле на горнооряховския тим. Той опита да премина покрай вратаря и се свлече на земята, за което не спечели дузпа, а получи жълт картон за симулация.

В 63-ата минута домакините поведоха в резултата със страхотен гол, при който Михаил Иванов остави топката да мине през краката му, за да достигне до неговия съотборник Светослав Ангелов. Последният беше на границата на наказателното поле и с хубав удар опъна мрежата за 1:0.В 80-ата минута Али Ахмед шутира от далечна дистанция, но топката излезе в аут. До края на двубоя гостите от Горна Оряховица така и не успяха да достигнат до изравнително попадение.