Локо ГО си тръгна само с точка от Червен бряг

0
lokomotiv go 2023

Равенство 1:1 записа горнооряховският „Локомотив“ при гостуването си на „Партизан“ (Червен бряг). И двата гола паднаха още през първата част.

Домакините поведоха в 6-ата минута. Милен Тонев проби отляво и последва остро центриране, което бе засечено отблизо от Георги Петков за 1:0. Мачът бе двуостър с положения пред двете врати. В 21-ата минута „Локомотив“ изравни. Даниел-Виктор Кънчев започна една атака и намери отдясно Кристиян Райчев, който центрира, а избитата топка попадна у Георги Колев. От дъгата на наказателното поле голмайсторът със страхотен удар я прати в мрежата – 1:1.До почивката и двата тима пропуснаха. Димитър Байдаков бе изведен в голова позиция, но би над вратата, а малко след това пък вратарят на горнооряховци Венци Димитров излезе напред, топката попадна у Милен Тонев, който не успя да вкара на празна врата.

През втората част и двамата вратари се проявиха, като първо Димитър Стоименов спаси домакините, а в 68-ата минута Венци Димитров изби удар от фаул на Калоян Тодоров, а при добавката извади от упор опасен удар. До края на мача играчите на „Партизан“ отпаднаха физически и „Локо“ (ГО) натисна здраво, но на два пъти вратарят на домакините спаси ударите и точката за своя тим,пише „Велико Търново спорт“.