Локо (Дряново) обърна дубъла на Етър от 0:2

0

17 минути не стигнаха на дублиращия отбор на „Етър” да стигне до победата като гост на „Локомотив” (Дряново). Играчите на треньора Николай Катъров водеха с 2:0 и после с 2:1 до 73-ата минута, но накрая допуснаха три гола и загубиха с 4:2.

Двубоят започна отлично за „виолетовите”. Още в началото след центриране от корнер Денислав Георгиев стреля в гредата. В 10-ата минута при поредната атака на етърци последва далечен пас наляво и центриране пред вратата, където Калоян Митев с глава прати топката в мрежата за 0:1. Идентичен втори гол вкараха великотърновци в 30-ата минута – отново след центриране отляво Ивелин Иванов с глава се разписа за 0:2. Малко след това обаче домакините успяха да върнат един гол – вратарят Пресиян Петков спаси удар на излязъл сам нападател, но отскочилата топка бе центрирана към Николай Банов, който със странична ножица намали – 1:2.

Авансът на „Етър” се запази чак до 73-ата минута, като играта бе двуостра и двата отбора имаха положения. Домакините обаче натиснаха и се добраха до изравняване, след като Банов бе изведен зад защитата сам и вкара за 2:2. Минути по-късно „Локомотив” (Дряново) направи пълен обрат, като обаче останаха сериозни съмнения за засада на Денислав Николов, който бе изведен отдясно и даде головия пас на Николай Банов. В последната минута след атака и центриране отдясно Денис Дачев прокара топката в мрежата за крайното 4:2.

В следващия кръг „виолетовите” приемат „Севлиево” на 28 август от 18:00 ч., но мачът може да бъде преместен, тъй като същата вечер първият отбор на „Етър” посреща „Созопол”.

„Етър”: Пресиян Петков, Александър Гугучков, Денислав Георгиев, Димитър Колимечков, Ерик Костов, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Иво Ганев, Калоян Митев, Светломир Събев, Христо Марков.