0
lyon barcelona lionel messi
-
-

Олимпик (Лион) и Барселона не се победиха в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. На „Гроупама Стейдиъм“ и двата отбора не впечатлиха с играта си, завършвайки 0:0.

След само 24 секунди игра, дълъг пас зад защитата изведе Дембеле в коридор, но ударът му мина встрани. 2 минути по-късно Меси стреля директно от фаул, но над вратата.

В 9-та минута Лион можеше да поведе. Териер нанесе чудесен удар извън наказателното поле, но Тер Стеген някак успя с една ръка да докосне топката, която след това се отби в напречната греда.

Втората част бе още по-скучна от първата. В 52-та минута Депай стреля неточно от дистанция. Четвърт час преди края, влезлият като резерва Фелипе Коутиньо застраши малко по-сериозно стража на Лион, но ударът му беше спасен.

В 86-та минута Меси пусна пас на границата на пеналта към Бускетс, който отправи опасен изстрел, но Лопес изби с една ръка над напречната греда.