Лидерът в Саудитска Аарабия с нова победа! Бие с 3 дузпи!(СНИМКИ)

0
Asian Champions League Group D Nassaji Mazandaran v Al Hilal
Soccer Football - Asian Champions League - Group D - Nassaji Mazandaran v Al Hilal - Azadi Stadium, Tehhran, Iran - October 3, 2023 Al Hilal players pose for a team group photo before the match Majid Asgaripour/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS/File Photo

Ал Хилал запоса 27-и пореден успех във всички турнири, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на Ал Рияд в столично дерби от 23-ия кръг на саудитската Про лига.

В края на първата част Александър Митрович пропусна дузпа, а в 52-рата Ал Рияд поведе с 1:0, след като Али Албулайхи си отбеляза автогол.Ал Хилал стигна до три безответни гола за обрат. Рубен Невеш вкара за 1:1 от дузпа в 66-ата минута, девет по-късно Микаел отбеляза за 1:2, а крайният резултат бе оформен от Митрович в добавеното време от дузпа.

В друг мач от кръга съперникът на Ал Хилал в азиатската Шампионска лига Ал Итихад постигна труден домакински успех с 2:1 над Ал Акхдоод.

Саад Ал-Муса даде аванс на домакините от Джеда в края на първото полувреме. В 63-ата минута Алекс Коядо изравни, а Талал Абубакр Хаджи донесе трите точки на Ал Итихад в 83-ата минута.

След тези мачове Ал Хилал увеличи аванса си на първото място във временното класиране на 12 пред втория Ал Насър (65:53), който допусна грешна стъпка. Ал Итихад има 40 точки, на 4 зад третия Ал Ахли.

Динамо и Георги Миланов с безценна победа в Румъния(ВИДЕО)