Лидерът на Северозапад изпусна три гола преднина и победата

0

Бившият нападател на Монтана Петко Петков изригна с хеттрик за Левски (Лом), но това стигна само за 3:3 при гостуването на Дреновец в регионалното дерби от XXIкръг на първенството на Северозападната трета лига. 32-годишният таран заби и трите си гола до почивката, като и за трите му асистира друг от лидерите на „сините“ от Лом Мариян Огнянов-Мацата. Пецата откри резултата в 4-та мин. изведен в коридор в пеналта, разписа се с глава в 23-та мин. и направи 0:3 в 34-та.

Розова долина продължава без загуба на Югоизток(ВИДЕО)

През второто полувреме домакините излязоха преобразени и успяха да изравнят. Юношата на Монтана Александър Веселинов и Георги Илиев се разписаха с глава, а Янек Кирилов с тупалка от 25 метра. Освен тримата съществена заслуга за равенството срещу лидера в класирането има и вратарят на Дреновец Юлиян Весков, който също е рожба на ДЮШ на Монтана.