Левски успя да превземе веднъж крепостта на Етър, но се оказа достатъчно за победа

0
levski etar rikardinio
-

Левски доминираше през всички 90 минути срещу Етър Велико Търново, но постигна много трудна победа с 1:0 срещу „виолетовите“ в мач от десетия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира Асен Митков в 81-ата минута.

Левски отправи 27 удара по посока на вратата на Етър, а над 11 от тях бяха точни.

Първото положение в мача дойде още в 29-ата секунда, когато Джавад Ел Джемили бе изведен вдясно от вратата на Мартин Величков и стреля от малък ъгъл, но неточно.

В 6-ата минута Ел Джемили отново получи шанс да стреля, като този път го направи в очертанията на вратата, но Величков спаси. Две минути след това Величков сбърка, след като не успя да хване топката при удар на Уелтън, но успя да бутне топката в ъглов удар.

Капитанът на Левски Андриан Краев пробва мерника си в 20-ата минута от около 30 метра, но топката профуча над вратата на Етър. След ъглов удар Хосе Кордоба стреля с глава и насочи топката към вратата на Етър, но Величков успя да реагира и спаси.

В 40-ата минута Асими Фадига стреля от упор от десетина метра, но Величков се намеси брилянтно, а секунди по-късно Джемили стреля от дистанция, но Величков отново отрази удара му.

В 42-ата минута Левски осъществи добра атака с бързи докосвания, при която Патрик-Габриел Галчев бе изведен в наказателното поле вляво от вратата. Той пусна топката към Рикардиньо, който стреля от границата на вратарското поле, но изпълнението му бе неточно, а и игра с ръка.

В 55-ата минута Ел Джемили стреля отдалеч от пряк свободен удар, но топката, летяща към левия ъгъл на вратата бе спасена от Мартин Величков.

Петнадесет минути преди края на редовното време Ел Джемили стреля по земя от 15-ина метра, но не затрудни Мартин Величков.

Уелтън направи един от марковите си пробиви от крилото към наказателното поле. В пеналтерията на търновци бразилецът стреля фалцово с десния си крак, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Единственият гол в двубоя падна в 81-ата минута. Уелтън проби отляво и центрира в наказателното поле на Етър, където Асен Митков се включи перфектно от втора позиция и с глава порази вратата на Мартин Величков.

В петата минута на добавеното време на мача Асен Митков отправи удар от разстояние, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Мартин Величков.

Асен Митков бе много близо до това да вкара втори гол в шестата минута на добавеното време на срещата. Митков получи много добър пас в наказателното поле на Етър и стреля, но встрани от десния страничен стълб.

Левски е трети в класирането с 19 точки, а Етър е последен с 4 точки.