Левски удари Марек с 2 гола на нов за първи успех при Мъри! Бари не се отпуши и на празна врата (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/levskiofficial
-
-

Левски победи Марек в 1/16-финален мач от турнира за Купата на България. На стадион „Бончук“ в Дупница „сините“ се наложиха с 2:0 и продължават към 1/8-финалите. В герой за столичния гранд се превърна едно от последните нови попълнения на тима – Димитър Костадинов, който реализира и двете попадения.

Успехът бе първи за старши треньора на гостите Станимир Стоилов, след като се завърна на „Герена“. До момента той бе записал две равенства – 2:2 при гостуването на Локомотив (Пд) и 0:0 в домакинството на ЦСКА 1948.

След по-малко от 120 секунди игра Димитър Костадинов върна на границата на наказателното поле. Там Здравко Димитров засече от движение, но покрай дясната греда.

Левски поведе в 11-ата минута. Радослав Цонев центрира много фино от наказателното поле. Димитър Костадинов пък засече с глава от границата на вратарското поле за 0:1. За полузащитникът това бе първо попадение за столичния гранд в официален мач.

В 14-ата минута Радослав Цонев центрира от корнер, Андриан Краев засече с глава, но в напречната греда. В ситуацията обаче бе маркирано и нарушение на Краев.

60 секунди по-късно Здравко Димитров проби отляво, нахлу в наказателното поле и почти от аутлинията върна пред вратарското поле. Мартин Петков засече, но защитник на Марек изби пред голлинията.

В 17-ата минута защитата на домакините бе на път да сгреши фатално с късо връщане към Пламен Младенов. Мартин Петков обаче от малък ъгъл не успя да насочи в опразнената врата.

180 секунди след това Радослав Цонев стреля страховито от фал от 30-ина метра. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 23-ата минута Здравко Димитров влезе в наказателното поле и нанесе удар в близкия ъгъл. Младенов обаче спаси.

В 32-ата минута Левски удвои аванса си. Здравко Димитров намери пред наказателното поле Димитър Костадинов. Последният напредна, залъга в наказателното поле защитник на Марек и с прецизен удар прати топката долни ляв ъгъл на вратата за 0:2.

5 минути по-късно Младенов трябваше да излиза, за да чисти недобре върната към него топка, която обаче стигна до Мартин Петков. Последният центрира към границата на наказателното поле. Радослав Цонев засече от въздуха, но неточно.

В 40-ата минута Левски по чудо не стигна до ново попадение. Андриан Краев много технично изведе Билал Бари зад гърба на защитата на домакините. Нападателят премина излезлия да го пресрещне вратар, след което обаче направи фрапиращ пропуск, като не успя да улучи празната врата. По този начин Бари пропусна да реализира първия си гол в официален мач за Левски.

Марек можеше да върне интригата само 180 секунди след началото на втората част. Милен Иванов центрира от фал, а Антонио Арсов засече с глава от границата на вратарското поле. Топката обаче бе насочена в Палмен Андреев, който изби от голлинията.

В 69-ата минута Здравко Димитров стреля нелошо директно от фал. Топката обаче премина покрай дясната сглобка на вратата.

В 76-ата минута Марин Петков направи отличен индивидуален пробив и остави топката в наказателното поле за Димитър Костадинов. Последният стреля, ала право в Младенов и пропусна да реализира хеттрик.

В 90-ата минута Борислав Цонев стреля от границата на наказателното поле. Резервният страж на Марек – Константин Костадинов – показа класа и изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 3-ата минута на продължението Марин Петков прати топката в мрежата, след пас на Борислав Цонев. Попадението обаче бе отменено заради засада.