Левски спря две негативни серии! Краев вкара след 16 часа и 40 минути

0

С 3:1 над Царско село Левски спря две негативни серии. Първата бе от три поредни загуби на старта на кампанията, което е антирекорд в историята на клуба. Втората бе три последователни поражения на „Георги Аспарухов“ – 1:2 от Ботев Пд в края на миналия сезон, както и 1:2 от Славия и 0:2 от Арда през този, пише „Тема спорт“.

Головете срещу Царско село на „Герена“ бяха отбелязани от трима различни футболисти на Левски – Борислав Цонев, Мартин Петков и Андриан Краев. За последно такъв случай имаше преди година. На 29 август 2020-а сините победиха с 4:0 Монтана на „Огоста“, а попаденията реализираха Стайн Спиерингс (2), Паулиньо и Ивайло Найденов.

Левски направи първия си обрат през сезона. Предишният подобен случай бе в последния кръг на миналото първенство – 2:1 срещу Черно море на „Тича“.

Андриан Краев отбеляза първия си гол за Левски. Той бе привлечен от втородивизионния Хебър миналата есен. Офанзивният играч се разписа в 17-ия си шампионатен мач за тима. Вкара точно след 1000 минути игра (860 миналия сезон) – 16 часа и 40 минути.

Левски все още не е запазил суха мрежа през кампанията. В 4 двубоя тимът е допуснал 7 гола – средно по 1.75 на мач. Сините са вкарали 4 попадения – средно по 1 на среща. В два от двубоите си те не се разписаха.

Треньорският щаб на Левски е използвал 19 играчи от началото на сезона. От тях 17 са българи и двама чужденци.

Двамата легионери в състава – централният защитник Христос Шелис и нападателят Билал Бари, са единствените, които са престояли на терена пълни 4 мача. Те имат по 360 минути на сметката си.

11 футболисти на Левски са взели участие в четирите двубоя от началото на кампанията. От тях жълти картони нямат единствено Симеон Славчев и Ивайло Найденов.

16-годишният халф Антоан Стоянов направи своя официален дебют за Левски. Юношата е роден на 17 януари 2005-а.