Левски се отпуши! Завърна се с „тройка“ срещу Витоша (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Витоша в контролна среща, играна пред празните трибуни на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“. „Сините“ доминираха през целия мач и заслужено се наложиха с 3:1. Освен това, е изпуснаха и дузпа чрез Станислав Костов.

Двубоят бе изгледан на живо от легендата на Левски – Наско Сираков, който се очаква да бъде новият мажоритарен собственик на клуба. Освен него, на трибуните бяха изпълнителният директор на „сините“ – Павел Колев, както и националният селекционер и бивш старши треньор на Левски – Георги Дерменджиев.

Любопитно е, че от началото на мача се създаваше звуково впечатление, че на мача има привърженици на Левски. От уредбата на стадиона звучаха фенски песни и скандирания.

Левски можеше да поведе още в 8-ата минута. Робърта пусна към Славчев, който от своя страна намери вляво в наказателното поле Горанов. Капитанът на „сините“ в този мач стреля по диагонала, но топката профуча покрай лявата греда.

В 19-ата минута дойде и първият точен удар мача. Той бе в актива на Витоша. Миятович обаче се намеси сигурно и улови изстрела на Амзин.

120 секунди по-късно Паулиньо стреля мощно от границата на наказателното поле, но високо над вратата.

В 31-ата минута Левски по чудо не стигна до гол. Паулиньо проби отляво, преодолявайки няколко съперникови футболиста. От ъгъла на вратарското поле обаче, бразилецът стреля малко над напречната греда.

7 минути след това, отборът на Петър Хубчев все пак поведе. Спиеринг проби отляво и намери в наказателното поле Робърта, който с от движение прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В последната минута на полувремето Спиерингс центрира отдясно, а Каргас засече отблизо под гредата. Попадението обаче бе отменено, тъй като гъркът бе в положение на засада.

В 53-ата минута Левски удвои аванса си, след прекрасна атака, изградена от „сини“ юноши – влезлите секунди по-рано Ивайло Найденов и Мартин Петков. Първият проби мощно отдясно и намери в наказателното поле втория, който с прецизен удар преодоля Николай Кръстев – също продукт на школата на Левски.

В 69-ата минута Витоша намали изоставането си. Четин Садула получи отдясно и пусна успоредно за Илия Димитров. Юношата на Левски пък отблизо засече в мрежата за 2:1.

60 секунди по-късно Дени Алар направи фрапантен пропуск. Мартин Петков го изведе сам срещу вратаря, но ударът на австриеца бе избит в корнер от Николай Кръстев. След неговото изпълнение, Здравко Димитров стреля от дистанция, но стражът на Витоша улови без затруднение.

В 76-ата минута Мазурек и Станислав Костов разиграха хубаво пред наказателното поле. Голмайсторът на родния футболен елит за миналия сезона нанесе плътен удар, но покрай дясната греда. Секунди след това Костов стреля по-диагонала, но Кръстев изби в корнер. След неговото изпълнение, в 77-ата минута, Левски стигна до трето попадение. Отбраната на Витоша не успя да изчисти добре и Хали Тиам засече от въздуха пред вратарското поле за 3:1.

В 82-ата минута Станислав Костов пресече пас към последния в защитата на гостите и нахлу в наказателното поле, където бе повален от Борисов, за което главният арбитър отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка, но ударът му срещна напречната греда.

Секунди след това Кръстев сгреши при изнасянето, подарявайки топката на Нашименто. Ударът на португалеца от границата на наказателното поле обаче „облиза“ дясната греда.

В ответната атака Илия Димитров получи пред вратарското поле и засече от движение. Георги Георгиев обаче със страхотна намеса изби в корнер.

В последната минута удар на младока Марин Петков премина до дясната греда.

ЛЕВСКИ: Миятович, Горанов, Ейолфсон, Каргас, Лозев, Райнов, Славчев, Паулиньо, Спиерингс, Иванов, Робърта

Резерви: Георгиев (В), П. Иванов (В), Найденов, Алар, Мазурек, Димитров, Нашименто, Насиру, Тиам, Костов, Юруков, Петков

ВИТОША: Кацарев, Бонев, Алексаднров, Дилчовски, Дяков, Кочилов, Сила, Кабов, Станкев, Амзин, Костадинов

Резерви: Кръстев, Зюмбюлев, Иванов, Гъргоров, Садула, Димитров