Ботев удари Славия в Коматево

0
-
-

Ботев Пловдив победи с 2:0 Славия София в първата контролна среща преди подновяването на шампионата на централния терен на базата на Ботев в Коматево.
На мача публика не бе допускана, срещата се игра при спазване на всички мерки за безопасност. Същевременно представители на медиите, обаче бяха допуснати на базата в Коматево.

Антонио Вутов бе изведен сам срещу вратаря на Славия в четвъртата минута, напредна, но би право в ръцете на Стергиакис. В 15-ата минута Иван Бандаловски се извиси след корнер и стреля с глава, но топката профуча край страничния стълб на вратата на белите.
В 22-ата минута Александър Тонев направи голям пропуск за домакините, а в ответната атака Славия организира бърза контраатака, а Галин Иванов стреля от няколко метра, но Янко Георгиев улови топката без проблем.
В 29-ата минута пък Филип Филипов бе намерен вляво и отправи плътен удар, но топката прелетя встрани от вратата. Три по-късно пък Радослав Кирилов направи пропуск за гостите, след като не засече добре поадена отляво топка. В 40-ата минута нов прекрасен пас на Неделев към Вутов бе пропилян от втория, след като юношата на Левски се замота да отправи удар към вратата на Стергиакис и Кръстев го блокира.

Все пак Ботев откри резултата до края на полувремето, когато в 43-ата минута Радослав Терзиев бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и стреля с глава, пращайки топката в мрежата на Стергиакис – 1:0 за Ботев.Втората част стартира с удар на Джонатан Перейра, който обаче не бе точен. В 51-ата минута Ботев пропусна страхотна възможност за увояване. Вутов бе изведен зад защитата, след което потърси Тонев на опразнената врата, но Стергиакис успя да се върне на позиция, за да спаси.
В 63-ата минута резултатът вече стана 2:0 в полза на Ботев. След контраатака Сашо Тонев намери Неделев, който без да се бави прониза Стергиакис.