Левски се надигна с обрат срещу Етър, отмениха гол на „болярите“ в 91-ата минута (ВИДЕО)

0
stanislav kostov

Левски пое глътка свеж въздух, след последните си неубедителни игри и резутлати. „Сините“ обърнаха Етър на „Герена“ с 2:1, след като рано в мача бяха изоставащи с 0:1.

В 5-ата минтуа Хали Тиам отправи удар с глава след центриране от корнер на Мариани, но Иванов спаси.

Етър шокира своите домакини още в 9-ата минута. Батрович се възползва от центриране на Младенов и неразбирателство между Полачек и Цветкович, пращайки с глава топката в мрежата за 0:1.

В 21-ата минута Левски изравни. Станислав Костов бе изведен чудесно в наказателното поле, преодоля Христо Иванов и от самата аутлиния пусна успоредно на голлинията. Скерлев в опита си да пресече бутна топката в собствената си мрежа за 1:1.

След половин час игра Батрович проби през цялата отбрана на Левски, но накрая загуби равновесие и не успя да нанесе точен удар.

В 54-ата минута столичният гранд стигна до пълен обрат. След образцова атака, Кабрал изведе Буш, който последователно преодоля Гълъбов и Иванов, след което на празна врата не бе проблем да направи 2:1.

Румънският нападател на Левски можеше да реши всичко в 76-ата минута, но от удобна позиция стреля право във вратаря.

В 84-ата минута Кабрал бе изведен вдясно в наказателното поле. Ударът му по диагонала обаче не затрудни Христо Иванов.

В 91-ата минута Иван Петков прати топката в мрежата на Полачек, след като засече с глава центриране от фаул. Попадението обаче отменено заради нарушение на Петков срещу Иван Горанов, след като го изблъска.