Левски с 2 издънки у дома на пролетните стартове за последните 10 години

1

Днес Георги Дерменджиев ще направи дебют начело на Левски. Опонент ще му бъде Локо Пд, воден от Бруно Акрапович. Босненецът води черно-белите за първи път на „Герена“ на 4 ноември 2017-а, когато тимът му загуби с 0:1 – единствения гол в срещата отбеляза Жорди Гомес в 38-ата минута от свободен удар.

Сините са колебливи в пролетните стартове. В последните 10 от тях тимът има 3 загуби, 1 равенство и 6 победи. 5 от дебютните срещи бяха на „Герена“, а в тях тимът на два пъти бе горчиво сюрпризиран. Първият път бе на 26 февруари 2011 година. Тогава сините загубиха в дома си с 1:3 от… големия съперник ЦСКА. Тогава червените откриха през първата част чрез Мишел Платини, а отново бразилският нападател удвои в началото на второто полувреме. След това Апостол Попов направи преднината на армейците класическа, преди защитникът Костадин Стоянов да си вкара автогол.

На 22 февруари 2014-а Левски бе на път да загуби на „Герена“ от Славия, но се добра до 2:2 с гол на Пламен Крумов от свободен удар. Преди това белите на два пъти повеждаха чрез Атанас Курдов и Кире Ристевски, като между тях се бе разписал Димитър Макриев.

В последните 10 години пък Локо Пд 6 пъти гостуваше на старта на пролетния полусезон. Тимът спечели последната си такава визита – през 2017-а надви с 1:0 Верея. Година по-рано обаче загуби с 0:1 от градския съперник Ботев. А през 2015-а бе разбит от Берое в Стара Загора – 0:3. През 2014-а смърфовете се наложиха с 2:0 над Любимец, а през 2010-а, сложи оръжие пред ЦСКА на „Армията“ – 2:3.