Левски пречупи неудобен Берое и взе трите точки

0
levski otbor

Левски победи Берое с 1:0 и спечели много важни 3 точки. Успехът дойде трудно, като гостите дълго време се бранеха успешно и контраатакуваха опасно. Жокерът за победата беше Фадига, който реализира единственото попадение в срещата в 75-та минута.

Преди началото на мача бе изпълнена в нов вариант любимата песен на всички левскари – „Балада за Гунди и Котков“. Това бе направено от народния певец Иля Луков. Левски започна по-активно срещата. В 4-ата минута Евертон проби по лявото крило и стреля, но Лучано Скуадроне блокира изстрела на бразилеца. Последва добавка от страна на Джавад Ел Джемили, но отново изстрелът бе блокиран. Топката стигна до Карлос Охене, който шутира неточно от границата на наказателното поле на гостите.

В следващите минути „сините“ продължиха да държат трайно топката, но така и не стигнаха до опасност пред вратата на Артур Мота.

Отборът на Берое се бранеше активно в своята половина. Заралии опитваха и да уплътняват средата на терена, като след това пробваха бързо прегрупиране за контраатака. Като цяло играна гостите бе дефанзивна.

Тимът от Стара Загора обаче  пропусна сериозна  възможност да поведе в 28-ата минута, когато Карлос Алгара отне от Патрик Мислович, а топката достигна до Вини Трибуле, който се справи с Хосе Кордоба и стреля, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Андреев.

Две минути по-късно Евертон проби в наказателното поле на Берое, като премина през Роналдо Камара, след което шутира от близко разстояние, но ударът му бе право в левия страничен стълб на вратата в 29-ата минута.

В 39-та минута Джавад Ел Джемили отправи удар от далечна дистанция в 39-ата минута, но топката премина високо над напречната греда на вратата на гостите.

През първата част на Левски липсваше свежест в атакуващ план. Сините трудно преодоляваха дълбоките ешелони на беройската защита и трудно намираха правилните решения в атакуващ план. Гостите пък показаха, че на моменти могат да бъдат особено опасни. Така след 0:0 през първите 45 минути, развръзката бе оставена за след паузата.

През втората част Левски продължи натиска си. В 47-ата минута Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Рикардиньо се извиси и стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

В 53-та минута Вендерсон Цунами направи дълго подаване към наказателното поле на Берое, където Марин Петков отправи изстрел с глава, който обаче нямаше ефикасност.

Минутите обаче вървяха, а сините не успяваха да завършат успешно поне една атака. Костов се принуди да извади Ел Джемили 69-та минута  и да пусне Фадига, явно в опит за позитивно разрешаване на проблема.

И това проработи. Именно Фадига се освободи много умело от опеката на защитник на гостите в 75-та минута, и след точен удар от около 17-18 метра откри резултата.

В 79-та минута Рикардиньо стартира бърза  контраатака за Левски, като успя бързо да подаде на  Фабио Лима, чийто удар обаче  премина високо над напречната греда на вратата на Берое.

В 82-рата минута Берое остана с човек по-малко на терена, след като Лучано Скуадроне удари с лакът в главата Асен Чандъров. Първоначално Волен Чинков даде авантаж, но след като бе викнат от Георги Кабаков да преразгледа ситуацията чрез ВАР, главният арбитър вдигна червен картон на бранителя на старозагорци.

Мачът продължи, но крайният изход беше решен. Така Левски прекъсна кошмарната си серия от загуби и се завърна към победите, макар и с минимален резултат.

Ексклузивно: Иван Иванов- Русия се присъедини към ЦСКА 1948!