Левски посече еврокошмара си Олимпия в мач с 2 червени картона (ВИДЕО)

0

Левски победи Олимпия (Любляна) в контролна среща, играна Умаг, Хърватия. „Сините“ се наложиха над големия си еврокошмар с 1:0. Двубоят бе белязан и с два червени картона – по един за съперниците.

В началните минути силен изстрел на Здравко Димитров мина над гредата, а удар с глава на Стивън Петков също не намери целта.

Левски поведе в 17-ата минута. Здравко Димитров центрира чудесно, а Найдджъл Робърта засече с глава от границата на вратарското поле за 1:0.

В 33-ата минута Здравко Димитров стреля директно от фал. Вратарят на Олимпия обаче улови сигурно.

Минутка по-късно Насиру Мохамед не успя да нанесе добър удар от изгодна позиция в наказателното поле.

След още 60 секунди Найджъл Робърта бе фаулиран на границата на наказателното поле. Здравко Димитров изпълни отсъденото нарушение. Защитник на словенците обаче изби пред голлинията.

Не бе изминала и минутка, когато „сините“ пропуснаха прекрасна възможност да удвоят аванса си. Славчев изведе Мартин Петков, който опита да прехвърли технично вратаря. Последният обаче успя да докосне топката, която мина покрай дясната греда, излизайки в корнер.

В 40-ата минута Здравко Димитров получи червен картон. Матич Финк настъпи грубо без топка крилото на Левски. Родният футболист опита да го изрита, а Финк веднага се строполи на земята. Играчите и на двата отбора се вкопчиха веднага, като стигна до побутвания. В крайна сметка единствено Димитров бе отстранен от игра, докато за Финк нямаше никакви последствия.

Левски завърши първото полувреме с човек по-малко, но през второто Марин Петков влезе на мястото на изгонения Димитров.

В 62-ата минута главният съдия направи поредното си неадекватно решение в ущърб на Левски. Ивайло Найденов изведе с прекрасен пас Мартин Петков сам срещу вратаря, като същевременно бе фаулиран отзад от Джордже Иванович. Вместо да даде авантаж, арбитърът прекъсна играта и маркира нарушението. Той поне показа втори жълт и съответно червен картон на Иванович. На негово място влезе Куреж и двата отбора останаха с по 11 футболисти на терена.

В 70-ата минута Найджъл Робърта стреля от сериозна дистанция, без да успее да затрудни вратаря на Олимпия.

В 85-ата минута, след центриране отляво, Вомбергар бе оставен да нанесе удар от границата на вратарското поле. Звонимир Микулич обаче показа класа и спаси.

В 90-ата минута Деламеа засече с глава центриране от фал. Топката обаче премина малко над напречната греда.

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Ребин Сулака, Луи Нганиони, Симеон Славчев, Тома Даске, Насиру Мохамед, Здравко Димитров, Стивън Петков (20-Мартин Петков), Найджъл Робърта

Резерви: Звонимир Микулич, Алекс Петков, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров, Матео Стаматов, Илия Димитров, Марин Петков, Николай Арахангелов, Асен Митков, Илия Юруков.

ОЛИМПИЯ (Любляна): Жига Фрелих, Матич Финк, Михаел Павлович, Денис Шме, Джордже Иванович, Урош Корун, Адриан Желкович, Андрес Вомбергар, Михайло Петрович, Енрик Острк, Тими Макс Елшник

Резерви: Андреявич, Боакье, Ратник, Перкович, Петрович, Баскера, Куреж, Сешлар, Капун, Валенчич, Видмар, Даламеа, Пунгаршек