Левски пак не пусна гол, но пак безидейно в атака и не би ЦСКА 1948! Никола Попов се ошашави с дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

1
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Левски не успя да победи ЦСКА 1948 в мач от XIX кръг на родния футболен елит. На националния стадион „Васил Левски“, „сините“ показаха за втори пореден мач доста безидейна игра в атака. След солидно представяне в защита обаче, възпитаниците на Славиша Стоянович стигнаха до 0:0. Това бе трети пореден мач, в който тимът от „Герена“ не допуска гол във вратата си.

Малко след като измина минутка игра, Ангел Лясков центрира в наказателното поле. Лазар Марин засече с глава, но Микулич улови сигурно.

В 32-ата минута ЦСКА 1948 организира бърза конртаатака. Георги Русев намери пред вратарското поле Марио Топузов. Ударът на последния обаче бе блокиран от защитник на гостите, а след това Микулич улови топката.

В 41-ата Топузов стреля извън наказателното поле. Топката премина на безопасно разстояние от дясната греда.

В 59-ата минута Левски отправи първия си удар в мача по посока вратата на Наумов. Той бе дело на Тома Даске, но бе безкрайно неточен. Малко по-късно и шут на Бари мина високо над вратата.

В 69-ата минута, след изпълнение на корнер, Сулака засече хубаво с крак. Лазар Марин обаче изчисти малко пред голлинията.

В 73-ата минута Георги Русев засече с глава центриране от фал, но Микулич изби.

Секунди след това Чочев получи в наказателното поле и стреля мощно с левия крак. Топката срещна мрежата на вратата, но от външната й страна.

В 79-ата минута дойде най-спорният момент в мача. Димитър Митков получи в наказателното поле, а Микулич се хвърли в краката му. Нападателят падна на тревата, а вратарят улови топката. Главният съдия Никола Попов се затича и посочи точката за изпълнение на дузпа. Секунди след това обаче показа жълт картон на Митков за симулация. След показания картон на Митков, почти всички футболисти на двата отбора се вкопчиха един в друг, като стигна до побутвания.

В 87-ата минута ЦСКА 1948 по чудо не поведе. Георги Русев стреля мощно от границата на вратарското поле. Микулич обаче успя да изби с една ръка току пред голлинията. Секунди по-късно Сашо Александров нанесе удар от дистанция, който Микулич боксира.