Левски отнесе Марица в мач със 7 гола! Младок блести с гол и спечелена дузпа (ВИДЕО)

0

Левски победи Марица в контролна среща. На стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 5:2. Това бе втора проверка за столичния гранд под ръководството на Станимир Стоилов и втори успех. В първата тимът се наложи над Спортист (Своге) с 2:1.

В днешната приятелска среща приятно впечатление направи влезлият като резерва юноша на Левски – Антон Иванов. При резултат 3:2 той спечели дузпа, а след това и сам вкара за 5:2. С гол и асистенция се отчетоха още Марин Петков и Билал Бари.

Левски поведе още в 10-ата минута. Здравко Димитров с хубав удар по диагонала, на 2 метра от ъгъла на вратарското поле, прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

След още 6 минути „сините“ удвоиха аванса си. Здравко Димитров проби мощно от собственото си наказателно поле, излезе сам срещу вратаря и го преодоля, но си затвори ъгъла. Той намери Димитър Костадинов, който пусна пред вратарското поле за Билал Бари. Нападателят пък без проблеми стреля под гредата за 2:0.

В 26-ата минута Левски оформи класиката в резултата. Радослав Цонев центрира от корнер, а Андриан Краев продължи с глава към Димитър Костадинов. Новото попълнение на „сините“ пък засече от въздуха от вратарското поле за 3:0.

В 39-ата минута Марица върна едно попадение. Драган Михайлович сгреши при връщане към Андреев, като на практика изведе Мариян Тонев във вратарското поле. Последният успя да се възползва, пресичайки и опитвайки да насочи топката във вратата, която обаче срещна ръката на Хосе Кордоба и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мариян Тонев бе точен за 3:1.

В 55-ата минута Марица намали пасива си на само един гол. След грешка в центъра на Ивайло Найденов, Илиян Йорданов бе изведен сам срещу вратаря. Последният технично прехвърли излезлия да го пресрещне Андреев за 3:2.

В 77-ата минута Левски сложи точка на спора. Влезлият като резерва юноша на клуба Антон Иванов нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от защитник на Марица и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Марин Петков преодоля опитния Илия Николов за 4:2.

Само 120 секунди по-късно „сините“ стигнаха и до пето попадение. Марин Петков проби отдясно и върна от аутлинията към Антон Иванов, който от вратарското поле засече за 5:2.