Левски не беше падал от Ботев във Враца от 33 години

0
-
-

Ботев Враца спечели първа домакинска шампионатна победа над Левски от 33 години насам. За последно стадион „Христо Ботев“ видя победа над „сините“ на 12 октомври 1988 г., припомня „Тема спорт“. Тогава пред 18 хиляди зрители врачани категорично надиграват съперника и печелят с 3:1. Те повеждат още в 11-ата минута на двубоя чрез Тодор Гарев. Росен Крумов успява изравни в началото на второто полувреме – бележи в 49-ата минута. Ботев обаче не се стъписва и само 4 по-късно Емил Маринов отново извежда тима си напред.Отново той в 69-ата минута слага точка на спора – 3:1.

На вратата на Левски е Борислав Михайлов – баща на сегашния страж на тима Николай Михайлов. Вестник „Народен спорт“ пък излиза със заглавие на репортажа на мача „Това ли е шампионът?“, визирайки слабата игра на столичани.