Левски Лукойл превзе Самоков и е на финал

0
levski lukoil konstantin papazov
-
-

Шампионът на България Левски Лукойл ще защитава титлата си в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитанициите на Константин Папазов се наложиха при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 84:77 (22:17; 17:18; 25:18; 13:31) в мач №3 от полуфиналния плейоф между двата отбора и по този начин спечелиха серията с общ резултат от 3:0 победи.
Калоян Иванов бе над всички в селекцията на „сините“ и приключи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 10 борби, а Патрик Рембърт и Деян Иванов добавиха съответно по 21 и 16 точки.
Джейлин Дженкинс и Антъни Гуджино вкараха по 16 точки за домакините, а Мартин Маринов и Юджийн Харис завършиха с по 15 точки.

Първите минути на последната четвърт бяха отново за домакините от Самоков, които възстановиха преднината си до 15 точки – 70:55, но след това баскетболистите на Рилски спортист отстъпиха инициативата и позволиха на съперника да стопи бързо разликата – 63:70 и то са по-малко от 90 секунди. Точно в този момент се случи и една от най-спорните ситуации в двубоя, след като съдийската тройка отсъди много спорен неспортсментски фал на Мартин Маринов, а това отвори вратата на Левски за Лукойл за окончателно завръщане в мача и 5:36 минути преди финалната сирена столичани вече изоставаха само с три точки – 69:72.
Случващото се в тези минути определено обърка самоковци, които започнаха да редят грешка след грешка, докато под другия кош Левски Лукойл достигна до пълен обрат и задържа преднината си до самия край – 84:77, което класира столичани на финал в Националната Баскетболна Лига през сезон 2018/19.