Дузпа донесе важна победа на Лудогорец във Втора лига

0
pomorie ludogorets 8
-
-

Дублиращият тим на Лудогорец спечели с 3:2 гостуването си на Струмска слава и взе важни точки в битката за спасение във Втора лига. Младите „орли“ откриха резултата в десетата минута след точен удар на Цветослав Петров. След почивката обаче домакините от Радомир показаха зъби. В 51-ата минута бранителят Борислав Николов изразни – 1:1. Радостта на футболистите на Славата беше кратка, защото след около 60 секунди Кирил Янакиев направи 2:1 за гостите от Разград. В 56-ата минута обаче Любомир Танев опъна мрежата за ново равенство – 2:2. В 67-ата минута Ивайло Климентов донесе победата на „зелените“ с точен изстрел от бялата точка. Дубълът на Лудогорец вече е с 31 точки в своя актив, с четири над чертата с изпадащите.

До края на кампанията „орлите“ от Втора лига ще срещнат Литекс и Пирин (Благоевград). Струмска слава е с 33 точки на сметката си и оставащи мачове с Добруджа и новия член на Първа лига Царско село.