Левски и ЦСКА-София с равни показатели преди почивката, „червените“ със смазващо превъзходство след нея

0
cska levski noa sonko sundberg tibo vion velton

Левски трябва да влезе силно в предстоящото дерби срещу ЦСКА-София и да търси развръзка в своя полза още през първото полувреме. Поне това сочат цифрите на сини и червени от началото на сезона. Двата тима имат идентични показатели преди почивката – по 26 отбелязани и 7 допуснати гола. След нея обаче армейците имат смазващо превъзходство. Вкарали са близо два пъти повече попадения – 37 срещу 21, и са инкасирали по-малко – 10 при 13 от Левски.

За ЦСКА-София са се разписали 17 различни футболисти, а освен това Мартин Паскалев от Локо Пд си вкара автогол при 1:0 на „Лаута“, а за Левски са вкарали 14 играчи. Топреализаторът на армейците Дюкенс Назон е отбелязал близо двойно повече попадения от този на тима от „Георги Аспарухов“ – Рикардиньо: 17 срещу 9.

Червените са получили най-много дузпи през сезона – 9, като се реализирали 7 от тях. С пропуски пък се отчетоха капитанът Матей срещу Локо Пд и Иван Турицов срещу ЦСКА 1948 в последния кръг. Тогава пък бе отсъден първият наказателен удар в ущърб на Левски през сезона. От бялата точка вкара Кирил Десподов. Сините са изпълнили 7 дузпи и са отбелязали 4 от тях.

Армейците са се разписали в 30 от 34-те си шампионатни двубоя, докато отборът от „Герена“ не е намерил пътя към противниковата врата цели 9 пъти.

Най-често срещаният резултат в мачовете на Левски е 2:0 – тимът е печелил по този начин 6 пъти. ЦСКА-София пък в цели 10 случая победи с 1:0, а веднъж и загуби с този резултат./ „Тема спорт“