0
lev ins lazur sveti vlas
-
-

„Лев Инс“ победи убедително „Бат Динко и приятели“ с 6:3 в дербито от 13-ия кръг на Премиършип на Супер бизнес лигата на БАМФ (Източна конференция). Двата тима нямаха дори загубена точка от началото на сезона. От изхода на срещата се решаваше и лидерската позиция в дивизията.

Сблъсъкът протече изключително оспорвано и развръзката беше драматична. Тимът на култовия мениджър Ивайло Иванов – Кантона поведе с гол „от съблекалнята“. Разписа се Тодор Георгиев още преди да е изтекла и 1-ата минута на мача. „Застрахователите“ обаче бързо се окопитиха от шока и с голове на Ангел Григоров (9) и Мартин Марков – Рууд (14) стигнаха до пълен обрат – 1:2. Йордан Костадинов (15) и Георги Недялков (17) се възползваха от объркването в редиците на съперника и направиха преднината на “Лев Инс” отчайваща – 1:4.

Две светкавични попадения на Юлиан Спасов (22) и Йордан Калеканов (23) възродиха надеждите на „приятелите“ за нещо повече от почетна загуба – 3:4, но за кратко. Костадинов (24) се разписа за 3:5 с втория си гол в срещата. След дъжда от голове през първото полувреме след почивката последва затишие. Марков (32) реши всичко, наказвайки стража на “ Бат Динко и приятели“ Митко Германлиев, за да оформи крайното 6:3 за „застрахователите“.

„Лев Инс“ е убедителен лидер в дивизията с 39 точки (12 победи, голова разлика 81:11). Втори остава „Бат Динко“ с 33 точки, колкото има и третият Керамик.

Изключително здрави битки имаше и в останалите първенства на София, администрирани от БАМФ.

За отбелязване е победата на VISTEON над DANTEK DEVS с 4:0. За успеха на лидера в IT Championship се разписаха Георги Близнаков (9), Славчо Маргаров (24) и Светлин Златев (34, 37). Победителите изглеждат недостижими на върха с 56 точки (14 победи и 2 загуби, гол.разлика 65:21). Втори в класирането е e-NOVATOR с 51, пред SOFTWARE AG с 49 и др.

В най-високото ниво на Неделната лига пък най-голямата интрига е в борбата за второто място. За него спорят „Каталунците“, „Чичовци“, и „Неудобните“.

В последния ден на уикенда пернишкият тим повали считаните за фаворити преди началото на сезона момчета от Кирчево с 3:1. Йордан Чупев (10) и Владислав Иванов (15) осигуриха комфортен аванс на „Неудобните“, преди Стамен Арсов да намали в 29-ата минута. Опитният ас на символичните гости Ивайло Данчев им осигури безценните три точки с попадението си 4 минути по-късно за крайното 1:3.

Тимът на „Малки страсти“ отдавна си гарантира шампионската титла (за четвърти път в своята история) в Неделната лига.