Лъвчетата на Ангел Стойков паднаха от Гърция на турнира в Русия

0
balgariq U 18
-
-

Юношеският национален отбор на България (родени 2001 година) отстъпиха пред Гърция с 0:2 (0:2) в мач за разпределение на местата от 5-о до 8-о на турнира Валентин Гранаткин.
Българският отбор изигра две коренно различни полувремена, като преди почивката инкасира две попадения и определено отстъпваше в играта.
През второто, след направените смени, ситуациите бяха почти изцяло пред вратаря на Гърция Кристос Мандас.
Гърците откриха резултата в 10-ата минута чрез Йоанис Факис, който от 10-ина метра засече центриране от дясно.
Второто попадение падна в 33-ата минута, а негов автор стана Панайотис Цимас след меле в наказателното поле. След почивката двете най-чисти положения се откриха пред Мартин Д. Петков и Георги Бабалиев, които обаче стреляха в аут.
На 13-и юни в четвъртък България ще играе за 7-8 място срещу отбора на Молдова. Любопитното е, че двата отбора се срещнаха и в предварителната група, като завършиха 0:0.
Гърция и Иран ще спорят за 5-ото място.
Състав на България: Виктор Николов, Тодор Петков (89- Рафаил Пърликов), Християн Петров, Кольо Станев (46- Ивайло Иванов), Йоан Бауренски, Патрик-Габриел Галчев (46- Димитър Стоянов), Александър Тодоров, Филип Колев (46- Денислав Ангелов), Филип Кръстев (46- Мартин Д. Петков), Мартин П. Петков (43- Петър Караангелов), Асен Дончев (66- Георги Бабалиев).