Лацио спечели Купата на Италия(ВИДЕО)

0
-
-

Лацио е новият носител на Купата на Италия за 2019 година! Тази вечер “Орлите” спечелиха с 2:0 сблъсъка за трофея на стадион “Олимпико” срещу Аталанта. Римляните прекършиха своя съперник с два късни гола. Сергей Милинкович-Савич откри резултата в 82-ата минута, а Хоакин Корея довърши съперника с второ попадение в 90-ата минута. Така лациалите ликуваха, а страхотният сезон за бергамаските ще завърши без трофей.
Мачът започна с малко по-добра игра на Лацио. В 14-ата минута Ачерби стреля с глава след центриране от корнер, но доста неточно. След това шанс се откри и пред Лукас Лейва, който също обстрелва вратата на съперника с глава, но и той не намери очертанията.
Постепенно обаче и Аталанта се активизира и в 27-ата минута пропусна страхотна възможност за откриване на резултата. Изстрел на Де Роон се отби от гредата, след това се стигна до страхотно разбъркване в наказателното поле, защитник изчисти пред голлинията, а накрая Алехандро Гомес стреля покрай вратата. В ситуацията имаше и игра с ръка на Бащош, която не бе забелязана от съдиите.
Гостите имаха нова добра възможност в 49-ата минута, когато удар на Дуван Сапата бе спасен от вратаря.
След това обаче на терена в дълъг период от време не се случваше нищо интересно и като че ли двата тима предпочитаха да действат предпазливо.
Лацио обаче нанесе своя удар в заключителните минути на срещата. В 82-ата минута след едно центриране от корнер Милинкович-Савич се извиси и с глава порази вратата на бергамаските.
Играчите на Аталанта се хвърлиха да търсят изравняването, но в 90-ата минута бяха наказани за втори път. “Орлите” организираха бърза контраатака, Корея бе изведен в наказателното поле и стреля към вратата, като въпреки усилията на защитник, топката се озова зад голлинията за 2:0.
Така Лацио спечели 7-ата си Купа на Италия в своята витрина, като се изравни по този показател с Интер на 3-ото място във вечната ранглиста. Пред тях са само Ювентус с 13 и Рома с 9 трофея.