Крумовград се разправи с Локомотив Пд за 45 минути

aleksandar kolev
Снимка: facebook.com/FCKrumovgrad
-
-

Крумовград буквално се саморазправи с Локомотив Пловдив за 45 минути и постигна повече от категорична победа с 3:1 в мача от 23-ия кръг на Първа лига. Това е пета поредна победа за Крумовград в първенството и по този начин отборът записа историческо постижение за продължителна победна серия.

В 45-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Локомотив Пловдив топката достигна до Димитър Тонев, който не се поколеба да шутира, но право в напречната греда.

Крумовград започна по-активно второто полувреме. В 50-ата минута Кристиан Томов направи груба грешка и подари топката на Алекс Колев, който овладя и стреля мощно от близка дистанция. Стражът на Локомотив Пловдив отклони топката в напречната греда.

Три минути по-късно Димитър Тонев навлезе в наказателното поле, преодолявайки Хорхе Сегура и Евандро, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Крумовград успя да излезе напред в резултата 54-ата минута, когато Джунейт Али изведе Димитър Тонев по лявото крилото на нападението. Тонев надбяга Мартин Паскалев и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Серкан Юсеин се разтегна, за да засече топката, изпращайки я в долния ляв ъгъл на вратата.

Крумовград удвои своята преднина в 76-ата минута. Алекс Колев се възползва от нова груба грешка в отбраната на Локомотив Пловдив и комбинира с Ренан, който стреля от границата на наказателното поле на гостите, но Томов отрази. Последва добавка от страна на Октай Юсеин, но Мартин Паскалев успя да блокира изстрела точно пред голлинията. Джунейт Али обаче бе на правилното място в точния момент, за да опъне мрежата на Локомотив за втори път в срещата.

Крумовград успя да вкара и трети гол в 80-ата минута, когато Патрик Луан изведе Димитър Тонев по дясното крило на нападението. Фланговият футболист на домакините се справи с Оливер Кандем и подаде успоредно на голлинията за Алекс Колев, който чукна топката от близко разстояние във вратата.

Локомотив Пловдив завърши мача с човек по-малко, след като Владимир Медвед бе изгонен с втори жълт картон в 85-ата минута. Вторият жълт картон на Медвед в мача бе за симулация.

Алекс Колев получи жълт картон в добавеното време на мача, който е пети за него и той ще пропусне гостуването на Левски в следващия кръг.

Новият нападател на Локомотив Пловдив Мичи Нтело вкара дебютния си гол за „черно-белите“ само да оформи крайния резултат в мача – 1:3.

Локомотив Пловдив е пети с 41 точки, а Крумовград е седми с 33 точки.