krumovgrad
Снимка: facebook.com/FCKrumovgrad
-
-

Крумовград победи като домакин Етър в мач от XXXI кръг на Втора лига. Футболистите на Неманя Миланович се наложиха с 2:1. По този начин празненствата на „виолетовите“ за промоция в Първа лига бяха отложени. За да се бе случило това, на великотърновци им бе необходима точка. Крумовград от своя страна събра 51 точки, изпреварвайки с 3 петия Спортист и се доближи до елита.

В 6-ата минута силен шут на Бисер Бонев бе отразен от Християн Славков.

В 19-ата минута Крум Стоянов получи на чиста позиция в наказателно поле, остана сам срещу вратаря и стреля, но Макенджиев спаси.

В 32-ата Димитър Пиргов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче срещна гредата.

Крумовград поведе в 52-ата минута. Китан Василев центрира отляво. Защитата на гостите не изчисти добре. Топката стигна пред вратарското поле, откъдето Мартин Сораков с нещо като странична ножица не остави шанс за реакция на Славков. Интересно бе, че той отпразнува гола, имитирайки звездата на Тотнъм – Ричарлисон.

В 58-ата минута домакините удвоиха аванса си. Мартин Сираков отново беше изведен вдясно в наказателното поле и с шут по диагонала намери долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 70-ата минута Етър намали изоставането си. Цветелин Радев фаулира в наказателното поле Мартин Тошев и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за 2:1.

В 74-ата минута Сораков бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен с крак от Славков.

180 секунди по-късно Сораков стреля от дъгата на наказателното поле. Славков обаче се разтегна максимално и с една ръка изби отиващата в горния ляв ъгъл топка.

Минута преди края на редовното време Етър остана с човек по-малко. Джеферсон Манрес попречи на Мариян Иванов да изпълни фал и бе изритан от футболиста на домакините, който получи директен червен картон.