Костов: Цяла година работим под напрежение! Имаме план как да излезем от ситуацията

0
nikolai kostov

Старши треньорът на Левски – Николай Костов – сподели мнението си за загубата с 1:3 от Черно море във Варна.

„Загубихме, защото получихме втория гол. До него имахме добро представяне. Имахме добри взаимодействия, условия за внезапни атака, които даже всяваха паника в началните минути на второто полувреме. Даже очаквахме да вкараме втори гол, с който да спечелим. Може би бяхме малко по-открити, защото играхме за победа. Противникът се възползва от грешките, които направихме, а ние правим винаги такива. Във футбола няма безгрешни. Но е някакъв феномен, че всички наши грешки се наказват с гол.

Бяхме много добре физически. В последните 15 минути Черно море беше по-добрият отбор.

Имаме на кого да разчитаме. Такива са решенията.

За съжаление загубихме още един мач. Замислям се, че определени играчи играят без необходимото самочувствие в тези важни двубои. Няма да назовавам имена, за да не ги обидя. Нямат необходимото самочувствие.

Напрежение има цяла година в Левски. Цяла година работим под напрежение. Ще излезем и в тази ситуация, сигурен съм, тъй като това е Левски. Имаме подкрепата на публиката. Може би имаме разбиране от определена публика, която разбира нашето състояние – и игрово, и финансово, и всякакво. На феновете искам да кажа, че имаме много добри млади футболисти, развиваме отбора си, имаме план как да излезем от ситуацията. Така се случват нещата, че не можем да преодоляваме противниците си“, коментира Костов.

И Черно море би Левски! „Моряците“ изпревариха ЦСКА-София, „сините“ се отдалечават от Европа