И Черно море би Левски! „Моряците“ изпревариха ЦСКА-София, „сините“ се отдалечават от Европа

0
cherno more levski patrik gabriel galchev

Черно море победи Левски в мач от XXIX кръг на Първа лига. На стадион „Тича“ във Варна домакините се наложиха с 3:1. Това бе трета поредна загуба за „сините“, които остават на пето място във временното класиране с 51 точки и шансовете за класиране в евротурнирите започват сериозно да избледняват. „Моряците“ пък вече са на втора позиция с 61 точки, изпреварвайки с една ЦСКА-София.

Черно море имаше добра възможност след едва 120 секунди игра. Шут от дистанция на Илиан Илиев – младши обаче премина покрай лявата греда.

След още толкова удар с глава на Влатко Дробаров бе уловен без затруднения от Иван Андонов.

Левски отговори в 11-ата минута с изстрел на Ел Джемили от границата на наказателното поле. Топката обаче мина над вратата.

В 20-ата минута Евертон Бала центрира от корнер. Хоакин Фернандес засече с глава, но право в Дюлгеров.

Черно море поведе в 40-ата минута, като в гола участие взеха двама бивши футболисти на Левски. Васил Панайотов даде пас по земя отдясно. Исмаил Иса на границата на вратарското поле да засече между Кристиан Димитров и Хоакин Фернандес за 1:0.

Във втората на даденото продължение удар на Ел Джемили бе уловен сигурно от Дюлгеров.

Левски изравни в 51-ата минута. Марин Петков изведе Рикардиньо на 2 метра от ъгъла на вратарското поле. Бразилецът пък с прецизен удар от движение в близкия ъгъл не остави шанс за реакция на Дюлгеров за 1:1.

Черно море възстанови аванса си в 67-ата минута. Исмаил Иса бе изведен зад гърба на „синята“ защита, нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Иван Андонов успя да избие, но при добавката Андреас Калкан не сгреши на празна врата за 2:1.

180 секунди по-късно Кристиан Димитров стреля мощно от дистанция, но над вратата.

В 81-ата минута Черно море сложи точка на спора. „Сините“ сгрешиха фатално при изнасянето, след като Хоакин Фернандес прати топката в краката на Уеслен Жуниор. Последният изведе Атанас Илиев, който останал сам срещу Иван Андонов прати кълбото покрай вратаря, оформяйки крайното 3:1.