Костов използва 29 играчи, 19 бяха българи! Чужденец е „синият“ маратонец

0
levski otbor

Бразилецът Уелтън бе най-дълго на терена по време на летните контроли на Левски. 25-годишният футболист игра и в четирите проверки на тима, или по-точно 226 минути. С една по-малко бе централният защитник Кристиан Димитров. Българският бранител също игра във всичките спаринги на столичани в подготовката.

Левски спечели 75% от мачовете си по време на лагера – три победи и едно равенство от четири двубоя. През миналото лято сините отново имаха такава процентна успеваемост, завоювайки четири успеха от пет мача – единствено завършиха при резултат 1:1 в първата контрола срещу Септември София. Сега равенството дойде в последната проверка преди началото на новия сезон – 0:0 с кипърския гранд АПОЕЛ Никозия.

Треньорът на Левски Николай Костов използва 29 играчи по време на контролите. От тях 19 бяха българи, а 10 – чужденци. От юношите, които се готвеха с тима, Кристиян Йовов взе участие и в четирите контроли, като престоя на терена 135 минути, в които не успя да вкара гол или да даде асистенция.

Шестима играчи се разписаха в проверките на Левски, като нито един не вкара повече от едно попадение. Точни за сините бяха Рикардиньо, Роналдо, Илиян Стефанов, Асен Чандъров, Джавад Ел Джемили и Преслав Бачев. Централният нападател и българският национал направиха и по една асистенция. Едно от седемте попадения, които бяха в полза на столичани, бе автогол на защитника на Етър Георги Александров. В контролите сините допуснаха и три гола – по един от болярите, Пирин Благоевград и Марица Пловдив.

В контролите Николай Костов използва трима вратари, като Пламен Андреев и Николай Михайлов получиха равен брой минути – в три мача бяха под рамката 135 минути. 35-годишният страж допусна две попадения, докато 18-годишният му колега нито веднъж не вади топката от мрежата си. Третият вратар Иван Андонов пази в 90 минути, като допусна едно попадение във вратата си.

Левски бе по-резултатен през първите полувремена в контролите. Сините отбелязаха четири от седемте си гола в откриващите 45 минути. Най-бързият гол бе дело на Преслав Бачев, който вкара на Пирин Благоевград още преди да е изтекла първата минута от двубоя. Най-късното попадение бе отново срещу орлетата – в последната, дело на Рикардиньо от дузпа./ „Тема спорт“