Копенхаген разпердушини Локо Пд

0

Копенхаген разби с 4:2 Локомотив Пловдив в мача реванш на „Паркен“ от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Датският тим тотално доминираше над своя съперник и това е най-малкото, с което воденият от Александър Тунчев се отърва. Локомотив отстъпваше във всеки един аспект и най-вече в дефанзивен план, където отборът допускаше грешка след грешка. Така с общ резултат 5:3 датският отбор продължава напред в надпреварата.

Копенхаген започна да мачка Локомотив още от самото начало на мача. Не бяха изминали 60 секунди, когато Мохамед Дарами проби в наказателното поле и стреля, но Илко Пиргов успя да спаси. След това топката попадна в Камил Вилчек, който стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Локомотив и излезе в аут.

Копенхаген поведе с 1:0 в 11-ата минута, когато Пеп Биел центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Кевин Дикс с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Копенхаген направи страхотен пропуск в 15-ата минута, когато Камил Вилчек бе изведен сам срещу Илко Пиргов, но вратарят на Локомотив успя да отрази удара му. Секунди по-късно Расмус Фалк центрира опасно отдясно. На далечната греда непокрит бе Кевин Дикс, който от чиста позиция не намери очертанията на вратата.

Копенхаген удвои своята преднина в 20-ата минута, когато Мохамед Дарами преодоля безпроблемно Кристиан Гомис и намери Дикс с остро подаване успоредно на голлинията. За десния краен бранител остана най-лесната част, от вратарското поле да прати топката в опразнената врата.

Копенхаген можеше да вкара трети гол в 24-ата минута, когат Расмус Фалк бе изведен зад защитата на пловдивчани. Той стреля, но с шпагат в последния момент Гомис съумя да отклони топката, след което Илко Пиргов реагира много добре и успя да избие.

Локомотив Пловдив намали своя пасив в 30-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира от фал в наказателното поле на Копенхаген, където Артур Крачун стреля с глава, а топката срещна напречната греда на вратата на домакините. След това топката попадна в Димитър Илиев, който веднага шутира, след което се получи рикошет в защитник на Копенхаген и вратаря, за да влезе топката в мрежата.

Копенхаген бързо възстанови преднината си от два гола в 40-ата минута. Пеп Биел преодоля няколко играчи на Локомотив и с техничен удар от границата на наказателното поле матира Илко Пиргов.

Копенхаген отбеляза четвърти гол в 48-ата минута. Лука Лерагер с елегантен пас в коридор изведе Дарами на чиста стрелкова позиция. 19-годишният нападател с лекота преодоля Илко Пиргов с хубав завършващ удар и покачи до 4:1.

Копенхаген вкара пети гол в 60-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Йонас Винд изведе Уилям Бьовинг, който вкара, но бе маркирана засада при подаването към Винд. Повторенията показаха, че ситуацията е много тънка.

Пет минути по-късно дойде нова опасност за вратата на Илко Пиргов. Йонас Винд получи в близост до наказателното поле. Той успя да се освободи от Гомис и стреля опасно от дъгата на пеналта, но покрай десния страничен стълб.

Шакил Сно направи своя официален дебют за Локомотив Пловдив, след като се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Конър Руан.

В 72-рата минута Йонас Винд отправи мощен шут. Топката се отби от напречната греда и тупна около голлинията. Съдийската бригада от Хърватия прецени, че топката не е преминала с пълния си обем голлинията на вратата на Илко Пиргов, въпреки претенциите на Винд.

Локомотив Пловдив успя да вкара втори гол в 85-ата минута. Николай Николаев подаде към Димитър Илиев, който свали с глава към Лукас Салинас, който прати за втори път топката във вратата на Камил Грабара.

Така участието на Локомотив Пловдив в европейските клубни турнири приключи.