0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София изигра първа контрола в Турция срещу полския Стал. Червените оставиха противоречиви впечатления с представянето си, а срещата завърши 1:1.

Проверката започна с натиск на поляците. В шестата минута футболистите на Стал направиха бърза атака по десния фланг, която завърши с удар на Мачей Домански.

В 27-ата минута „червените“ откриха резултата. Мохамед Осмен центрира много добре в наказателното поле от пряк свободен удар. Там най-съобразителен се оказа Калоян Кръстев, който с глава не остави шансове на полския страж.

Интересно впечатление в играта на ЦСКА–София направи това, че Бисмарк Чарлс и Калоян Кръстев разменяха своите позиции на терена, като българският нападател стартира на върха на атаката, но на няколко пъти се ротира с Канцлера, който пък започна по десния фланг. Именно тази промяна донесе и хубав пробив на Калоян Кръстев по крилото. Той успя да центрира към ганаеца, но стрелецът не се възползва добре от тази ситуация.

Секунди преди края на първата част Осман пробва удар, който обаче премина над вратата.

През второто полувреме се появи изцяло нов състав на терена за „червените“. Анатоли Нанков пусна в игра Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Калоян Пехливанов, Алексис Коли, който също е на проби, Амос Юга, Федерико Варела, Тибо Вион, Хамза Чатакович, Георги Чорбаджийски и Жорди Кайседо.

В 55-ата минута Стал (Миелец) стигна до изравнителното попадение. Футболистите се възползваха от грешка в разиграването на топката на ЦСКА–София. Кълбото стигна до Коки Хинокио, който стреля, Густаво Бусато показа рефлекс, но не достатъчен, за да спре кълбото да попадне в мрежата му.

Директен червен картон за Иван Турицов бе изваден в 65-та минута, което бе изключително спорно решение на съдията. Двата отбора се разбраха и в игра отново се появи замененият на полувремето Асен Дончев, а двата тима продължиха с по 11 души на терена.

Още един червен картон за „червените“ бе даден десет минути по-късно. Тибо Вион бе отстранен от игра. На негово място в игра се завърна сириецът Мохамед Осман. Мачът се изнерви и накъса.

Малко по-късно Калоян Пехливанов получи отляво, елиминира защитник на Стал и пусна към Варела. Аржентинецът веднага изведе Чатакович сам срещу вратаря, но ударът на босненеца мина на сантиметри от дясната греда.

До края  срещата се доиграваше.

ЦСКА–София: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 2. Юрген Матай, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 27. Мохамед Осман, 30. Яник Вилдсхут, 17.Бисмарк Чарлс, 14. Калоян Кръстев

Стал (Миелец): 1. Рафал Страцзек, 2. Албин Гранлунд, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Матеуш Зиро, 14. Кристиан Гетингер, 23. Мачей Домански, 10. Матеуш Мак, 11. Максимилиан Ситек, 20. Грегорж Томасиевич, 22. Коки Хинокио, 26. Аркадиуш Касперкиевич