lokomotiv sofiq
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929
-
-

Локомотив (София) и Кайсар завършиха при 1:1 в контролна среща в Турция. Проверката бе трета за „железничaрите“, като до момента записаха две загуби – от Шинник (0:2) и от Войводина (0:2). Тимът на Станислав Генчев отбеляза първото си и досега единствено попадение в проверките чрез Карлос Франса.

Още в началните минути на срещата пред Локомотив се откри добра възможност, но ударът на Карлос Франса премина встрани от целта.

Малко след това Александър Любенов излезе неразчетено пред своята врата и Сахалбаев прехвърли родния страж, но топката се отби в горната греда.

В средата на полувремето Горан Милойко опита изстрел от дистанция, но вратарят на столичани внимаваше и улови без проблем.

В 26-ата минута Александър Любенов изрита топката в половината на Кайсар и след неразбирателство в защитата на казахстанците, Карлос Франса стигна до кълбото преди противниковия страж, след което се разписа в опразнената врата.

След попадението футболистите на Кайсар се активизираха, но за втори път късметът им обърна гръб, след като удар на играч в червено отново срещна напречната греда.

В 38-мата минута Франса направи добър отдясно и центрира към наказателното поле, където обаче Димитър Митков не успя да осъществи хубав контакт с топката и не се стигна до нова опасност пред вратаря Степан Сиказ.

120 секунди по-късно стражът на Локо (София) се отличи със страхотна намеса, отразявайки коварен удар от фал в близост до наказателното поле на българите.

В края на първата част Виталий Приндета стреля с глава в пеналтерията, но изпрати кълбото над вратата.

В 54-ата минута Дидан Жалмукан отправи удар от далечно разстояние, който попадна в обсега на Любенов.

Кайсар беше по-активният отбор след почивката, но защитата и вратарят на „железниачрите“ се справяха в ситуациите.

В 68-мата минута футболистите на Локомотив сгрешиха при изнасянето, но казахстанците не успяха да се възползват и да изравнят резултата.

В 77-мата Горан Милойко възстанови равенството, след като бе оставен непокрит на един метър пред голлинията след ъглов удар и не сбърка.

Към края на двубоя Александър Александров отправи хубав удар извън наказателното поле, но противниковият страж се намеси.