0
Снимка: Ботев (Пловдив)
-
-

Левски загуби гостуването си на Ботев (Пд) в мач от XVI кръг на efbet Лига. На стадиона в Коматево, „сините“ отстъпиха с 0:1. По този начин възпитаниците на Петър Хубчев отстъпиха второто място на градския съперник на „канарчетата“ – Локомотив. „Жълто-черните“ пък видимо са във възход при новия си наставник – Ферарио Спасов.

Ботев по чудо не поведе след по-малко от 240 секунди игра. Филип Филипов центрира отдясно, а Виана засече отблизо. Миятович обаче показа страхотен рефлекс и изби с една ръка пред голлинията.

В 18-ата минута Лазар Марин опита центриране от дълбочина. Топката обаче се насочи към вратата и можеше да излъже Миятович, но все пак премина над напречната греда.

В 35-ата минута Хали Тиам шутира от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Янко Георгиев.

В 40-ата минута Левски пропусна най-чистото положение. Живко Миланов центрира, Дени Алар овладя около точката за изпълнение на дузпа с гръб към вратата и пусна до себе си към връхлитащия Паулиньо. Бразилецът насочи към долния десен ъгъл, но Янко Георгиев спаси.

В последната минута на полувремето Паулиньо центрира в наказателното поле. Дени Алар засече с глава, но не успя да затрудни стража на „канарчетата“.

Ботев поведе малко след като измина минутка игра през втората част. „Канарчетата“ организираха мълниеносна контра. Тодор Неделев проби отдясно, нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас към Александър Тонев, който от непосредствена близост засече в мрежата на Миятович за 1:0.

В 55-ата минута домакините можеха да нанесат втори удар по съперника си. Неделев изведе Станислав Шопов сам срещу вратаря. Младокът копна технично над Миятович, но мина на сантиметри от лявата греда.

В 64-ата минута Левски можеше да изравни. Паулиньо направи чудесен индивидуален пробив, влезе в наказателното поле и нанесе хубав удар. Топката обаче закачи крака на Кристиан Димитров и прелетя над вратата, излизайки в корнер.

Секунди по-късно „сините“ поискаха дузпа. Паулиньо стреля от въздуха, a Радослав Терзиев игра с ръка в наказателното си поле. Главният съдия Станислав Тодоров обаче не посочи бялата точка.

В 68-ата минута Тонев центрира отляво, Виана засече с глава, но доста неточно.

До края на мача Левски опита да упражни натиск, но така и не стигна дори до опасно положение пред Янко Георгиев.