Какъв мач! 7 гола,ВАР,драма и Ман Сити пак отпадна на 1/4 финал(ВИДЕО)

0
-
-

Тотнъм се класира по изключително драматичен начин на полуфинал в Шампионската лига, след като елиминира Манчестър Сити в изцяло английския четвъртфинал. „Шпорите“ продължават напред след победа с 1:0 на „Уембли“ преди седмица и загуба с 3:4 в спиращ дъха трилър на „Етихад“. Съперник на лондончани ще бъде холандският Аякс, отстранил Ювентус.
Реваншът между Манчестър Сити и Тотнъм предложи зрелище от най-висока класа от първата до последната минута. В първите 11 минути се случи нещо невиждано и немислимо за мач от такова ниво, когато бяха отбелязани четири гола.Резултатът откри Рахийм Стърлинг в 4-ата минута. Хеунг-Мин Сон върна равенството само три минути по-късно, а в десетата изведе „шпорите“ напред . Бернардо Силва обаче изравни само 60 секунди по-късно. Рахийм Стърлинг отново изведе „гражданите“ напред в 21-ата минута. В 59-ата минута Серхио Агуеро направи резултата 4:2, което класираше Сити напред. В 73-ата обаче Фернандо Йоренте вкара за 4:3, като голът беше зачетен едва след намесата на ВАР . В добавеното време гол на Стърлинг хвърли феновете на Сити и мениджъра Джосеп Гуарсиола в делириум, но попадението беше отменено заради засада отново след намесата на ВАР.Драмата в този мач достигна кулминацията си в добавеното време, когато беше отменен гол на Рахийм Стърлинг след намесата на ВАР заради засада на Агуеро. Само в рамките на секунди футболистите и феновете и на двата отбора трябваше да преживеят коренно противоположни емоции, но крайна сметка крайният победител е Тотнъм, а Сити отпадна отново на 1/4-финал и ще се задоволи с домашната сцена.