Какъв дебют! Попето носи победа на новия си отбор в Русия!(ВИДЕО)

0

Националът Ивелин Попов донесе победата на Ростов при официалния си дебют за тима. Българският халф влезе като резерва в 82-ата минута и малко по-късно отбеляза единствения гол, с който Ростов победи Краснодар с 1:0 в мач-реванш от турнира за Купата на Русия. Ростов се класира за полуфиналите с общ резултат 3:2.
Попов, който през зимната пауза бе освободен от Спартак (Москва) и подписа с Ростов, се появи на терена на мястото на мястото на Алексей Ионов и имаше запомнящо се присъствие на терена. Веднага след влизането си в игра българинът получи жълт картон, а в 87-ата минута реализира победния гол за отбора на Валерий Карпин. Над 35 000 зрители подкрепиха домакините на „Ростов Арена“ в двубоя, с който започна футболната пролет в Русия. Макар и уморени от тежкия сблъсък с Байер (Леверкузен) в Лига Европа, футболистите на Краснодар доминираха до почивката. Най-опасното положение пропиля шведът Виктор Клаесон.
Йонов беше близо до гола за Ростов в началото на втората част, която бе доста по-равностойна. В 70-ата минута шанс се откри и пред Елдар Шомуродов, но той бе блокиран. Младата звезда Магомед-Шапи Сулейманов пък пропусна да донесе победата на гостите.В 87-ата минута Ростов организира светкавична контра. Шомуродов преодоля 40 метра и подаде на Попов. Българинът не избърза, финтира двама съперници и спокойно прати топката в мрежата.

С неговия гол „жълто-сините“ не само спечелиха мача и се класираха за следващата фаза на турнира, но и прекъснаха серията си от 10 мача без победа срещу „биковете“.