Баскет националите с нов разгром….

0
00772707

Мъжкият национален отбор на България регистрира нова загуба в група „К“ от квалификациите за Световното първенство, след като днес възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха при визитата си на Босна и Херцеговина с 67:87 (25:24; 10:19; 19:22; 13:22).

Христо Захариев беше най-резултатен за нашите – 16 точки, а Павел Маринов и Александър Янев добавиха съответно по 12 и 11 точки.Един Атич реализира 29 точки за домакините, а Александър Лазич добави 19 точки за успеха.
Двубоят започна със серия от пропуски и под двата коша, като резултатът бе открит от Христо Захариев, който отбеляза един наказателен удар след 90 секунди игра. В следващите минути нападението на родните национали потръгна, но за съжаление, това не можеше да се каже и за играта им в защита, което попречи на нашите момчета да отворят по-голяма преднина и след първите десет минути България водеше само с една точка – 25:24.
В началото на втората част Босна и Херцеговина стигна до обрат след като Гегич вкара пет безответни точки – 29:27. До средата на периода домакините продължиха видимо да стоят по-добре на терена и стигнаха до двуцифрен аванс, като до края на полувремето не изпуснаха инициативата и на почивката България изоставаше с 35:43.

Възпитаниците на Любо Минчев се разиграха в началото на третата четвърт и след пет минути резултатът вече бе равен – 49:49 след тройка на Павел Маринов, но след това нашите отново отстъпиха инициативата и до края на частта босненците правеха каквото си искат и заслужено имаха аванс от 11 точки след 30 минтуи игра – 65:54.

В заключителните десет минути българите тотално свалиха гарда, като се надпреварваха кой ще сбърка повече, а под другия кош баскетболистите на Боста и Херцеговина бяха безпогрешни и разликата продължи да се покачва, като последния съдийски сигнал прозвуча при в полза на домакините – 87:67.

Босна и Херцеговина – България 87:67 (24:25; 19:10; 22:19; 22:13)

Босна и Херцеговина: Атич 29, Кампара 15, Халилович 8, Хасанджич 2, Лазич 19 (Гегич 7, Каменяс, Шикирас, Алибегович, Сюлейманович 7, Загирагич)

България: Димитров 5, Минчев 3, Захариев 16, Маринов 12, Петков 3 (Бачев, Карамфилов 3, Аврамов 6, Костов 5, Стоянов 3, Янев 11)